Vybíráte matraci? Víme, na čem se vám bude dobře spát

Kvalitní matrace je předpokladem zdravého a vydatného spánku. Abyste se vyspali skutečně do růžova, je třeba umět vhodně zkombinovat matraci, lamelový rošt a polštář.

Na roštu záleží

Jak bylo zmíněno výše, ať máte sebelepší postelové matrace, bez správného roštu se na nich dobře nevyspíte. Jeho hlavním účelem je zajištění odvětrání matrace. Lamelový a laťový rošt je vhodný pro všechny typy matrací, kromě taštičkové a pružinové. Pro tento druh raději volte pevnou desku. Máte-li zájem o rošt polohovací, nepoužívejte na něm matrace sendvičové.

Tvrdost je důležitý parametr

Technologická výroba matrace se rozlišuje dle druhů matrací. Jaké typy jsou na trhu k dostání? Mezi nejoblíbenější patří matrace ze studené a paměťové pěny, latexové a pružinové. V každém případě je dobré si novou matraci fyzicky vyzkoušet, neboť její tvrdost je rozhodujícím faktorem nákupu. Abyste se vyhnuli budoucímu zklamání, navštivte firemní prodejnu. V případě nákupu v internetovém obchodě někteří prodejci nabízejí službu týdenního testování matrace zdarma.

Favoriti mezi matracemi

Pěnové matrace jsou tvořeny jádrem s vysoce elastické studené pěny, pro niž je typická prodyšnost a pružnost. Tyto matrace se ideálně přizpůsobí tvaru vašeho těla, dokáží odvádět vlhkost. Pružinové matrace, pokud jsou vybaveny kvalitními pružinami a profilem z paměťové pěny, vám poslouží dlouhá léta.

Máte speciální požadavky?

Vaše postel má atypický či nepravidelný tvar? Není žádný problém vyrobit na ni matrace na míru. Můžete si tak navolit libovolné rozměry šířky, výšky a délky. Pokud se bude jednat o rozměry v rámci 200 × 90 cm, neplatí se žádný příplatek. To samé se týká i potahu, jejž je možné dodat s nadstandardní příměsí Aloe Vera, bambusu, ovčí vlny nebo stříbra. Matrace na míru bude vyrobena a dodána max. do 10 dnů.

Publikováno: 25. 01. 2019

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková