Podle čeho vybírat osušky

Hurá, konečně bude vaše koupelna vyladěna do posledního detailu. Nebo spíše hledáte originální kousek, který zahřeje, poslouží, a ještě k tomu bude vynikat kvalitou a dlouhou životností? Pojďme si shrnout základní požadavky. Podle čeho vybrat kvalitní osušku?

Rozměry jsou důležité

Budete si přát maxi osušku, která vám skvěle poslouží například pro příjemné lenošení na pláži? Nebo zbožňujete ten pocit, když se zabalíte po koupeli do pohodlné osušky? Rozměry osušky jsou jednou z nejdůležitějších atributů. Hledáte luxusní osušky, které budou ozdobou koupelny, nebo dáváte přesnost menším rozměrům, které budou vhodné i pro cestování?

Na materiálu záleží

Každý z nás si přeje, aby byla jeho osuška, respektive velký ručník především savá a kvalitní. Materiál byste proto měli vybírat tak, aby se vyznačoval co největší savostí. Skvělé vlastnosti má bavlna, bambus, nebo například mikrobavlna. Materiál ovlivní také celkovou hmotnost osušky. Kvalitní materiály nabízejí většinou 420 gramů na metr čtvereční, v případě použití mikromateriálů to ale rozhodně neplatí. Zde se naopak cenní vysoká savost a zároveň nízká hmotnost.

Už víte, jakou bude mít barvu?

Mnoho z nás si nepřeje pouze kvalitní osušku, ale také stylově čistý výrobek, který bude splňovat také naše vysoké požadavky na design. Je dobré vědět, zda se osuška stane součástí sladěné domácnosti, kde bude koupelna tón v tónu a stejné barvy budou použity pro osušky, ručníky, župany i koupelnovou předložku, nebo zda se bude jednat o solitérní osušku, která bude sloužit pro cesty nebo chvíle u vody.

Možnost praní

Přejete si, abyste mohli vyprat vaši osušku až na 60 stupňů Celsia? Nebo vám pro údržbu stačí nižší teplota praní? I tyto vlastnosti mějte vždy při výběru osušek na paměti. Některé materiály je dále možno sušit v sušičce, aby byly krásně nadýchané. U jiných materiálů to možné není.

Osušky můžete vybírat také podle vzorů, speciálních tvarů, nebo podle potisku.

Publikováno: 27. 07. 2021

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková