Královské spaní zajistí jen kvalitní matrace

Spánek je základním předpokladem pro to, aby lidské tělo mohlo fungovat. Je to jediný zdroj jeho regenerace a obnovy všech vitálních funkcí. Pokud začne spánkově strádat, pocítíme to okamžitě. Únava, bolesti hlavy, poruchy soustředění. S kvalitní matrací se to ovšem nestane.

Matrace 140 × 200 jednomu postačí bohatě

Výběr matrace neradno podceňovat. Ač spánek a vše s ním spojené bereme jako samozřejmost, minimálně výběru správné matrace bychom měli věnovat dostatečnou pozornost. Na jednolůžko bude postačovat matrace 140 x 200, která poskytne svému uživateli dostatečnou oporu zad. Výplň matrace lze zvolit podle osobních preferencí a také finančních možností. V tomhle rozměru je však možné vybírat z velkého množství matrací, které jsou kvalitní a zároveň je jejich cena příznivá.

Matrace 160 × 200 je dnes standard pro dva

Ač jsme se kdysi s tímhle rozměrem lůžek běžně nesetkávali a byl považován spíše za netradiční, dnes je naprostým standardem čemuž odpovídá i výběr v obchodech. Vhodná je do něj matrace 160 x 200, která podobně jako v jiných rozměrech doznává nejmodernějších technologii a výplní. Jádra jsou primárně z paměťové pěny, která je odborníky považovaná za velice příznivou pro zdravý spánek. Eliminuje počet přetočení, což zvyšuje kvalitu spánku.

Matrace 180 × 200 poskytne maximální komfort

Pokud neprahnete vysloveně po na míru dělaných extra rozměrech a bude vám postačovat rozměr sériové výroby, pak vám dobře poslouží lůžko z běžné nabídky manželských postelí. Matrace 180 x 200 jsou určeny pro všechna letiště, která sdílíme se s partnerem. Je ovšem vhodné posoudit, zda si vystačíme s jednou matrací nebo zvolit radši dvě. Jedna velká matrace se totiž doporučuje jen v případě, že partneři, kteří ji sdílí jsou si váhově i výškově podobní. Bez ohledu na povrchovou úpravu je vhodné opatřit matrace chráničem, který je lehce pratelný a prodlužuje jejich životnost.

Publikováno: 14. 01. 2020

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková