Kvalitní matrace jsou základem pro spokojený den

Budíte se ráno unavení, s bolavou páteří a těžkou hlavou? Zkuste hledat příčinu ve svém lůžku. Kdy naposledy jste věnovali pozornost své matraci? Její výběr je pro kvalitu spánku naprosto zásadní.

Matrace 90 x 200, pro malé i velké

Matrace 90 x 200 jsou určené pro jednolůžka, která slouží většině dospívajících, dospělým, ale i dětem. Jedná se o nejběžnější, standardní rozměr matrace se širokým spektrem provedení, jak vnitřní výplně, tak povrchového provedení. Kvalitní studená pěna zajistí dostatečný komfort pro příjemný spánek a svěží probuzení.

Matrace 80 x 200 uspoří prostor i peníze

Matrace 80 x 200 je určená pro prostorově úspornější lůžka, která skýtají pohodlí zejména dětem, ovšem často je využívají i dospělí. Matraci lze pořídit se zónovým provedením i bez něj, v různých nosnostech a výškách. Oblíbená je v této kategorii sendvičová matrace z kvalitních studených pěn, mezi které je vložená deska z pojeného polyuretanu. Matraci lze pořídit za velice rozumné peníze, i za méně než dva tisíce korun.

Matrace 120 x 200

Matrace 120 x 200 je určená všem lenochům, kteří si svůj pobyt v posteli náležitě užívají a rádi se rozvalují. Jedná se o rozměr, který je oblíbený čím dál víc. A s tím jsou spojené taky nároky na pohodlí a komfort, který zajišťují vysokoobjemové PUR pěny. Pro kvalitní spánek a dobrou oporu páteře je vhodné volit dostatečně vysokou matraci s tvrdostí, která se přizpůsobí aktuálním nárokům svého uživatele. Cenové rozpětí matrací v tomto rozměru je přibližně od tří do jedenácti tisíc korun. Při výběru matrace se řiďte především svými požadavky, z kterých byste neměli polevit kvůli nižší ceně. Odměnou vám budou svěží rána a záda bez bolestí. Myslete na to, že v posteli strávíte v průměru sedm hodin denně, takže matrace je jeden z vašich nejdůležitějších společníků.

Publikováno: 13. 12. 2019

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková