Sněhové zachytávače jsou nezbytnou součástí plechových střech

Firma Blachotrapez je dodavatel kvalitních plechových střech, ke kterým patří i celá řada klempířských a odvodňovacích prvků. Střechy dělají v zimě bezpečnými sněhové zachytávače. Blachotrapez nabízí velice estetické a kvalitní plechové střešní krytiny. Jde o plechové šindele, plechovou taškovou krytinu a trapézové plechové krytiny používané jak pro střechy, tak pro fasády. Sortiment doplňují i střešní a fasádní panel s vertikální hranou, či střešní krytiny s posypem. Dobrou a funkční střechu však dělají i klempířské doplňky. Na ty od Blachotrapez se lze podívat na webové stránce https://www.blachotrapez.cz/cs/produkty/klempirske-doplnky.

Ať vám sníh nepadá ze střechy jako lavina

Mezi standardní střešní klempířské doplňky patří sněhové zachytávače. Jde o sněhovou zábranu používanou na plechových střechách. Tento střešní prvek je důležitý pro ochranu zdraví obyvatel domu, ale i náhodných kolemjdoucích. Sněhové nadílky u nás mohou způsobovat nechtěný sesun sněhu ze střechy ve velké vrstvě a být příčinou smrtelných úrazů lidí stojících v době sesunu sněhu v dosahu padající sněhové pokrývky. Sněhový zachytávač rovněž umožňuje, aby sníh přirozeně odtával a nezatěžoval okapy, ale ani střešní okna. Společnost nabízí sněhové zachytávače v celá škále RAL barev a lze je proto snadno doladit s barvou střechy.

Co ještě patří na střechu?

Dalšími důležitými klempířskými prvky, které dělají dokonalou střechu, jsou hřebenáče, závětrné lišty, úžlabí, oplechování ke zdi či nadokapní a podokapní plechyKlempířské prvky prodlužují životnost střechy a dělají ji dokonalou i po designové stránce. K čemu jsou například podokapní a nadokapní pásy? Podokapní pás neboli plech chrání plochu pod okapem před pronikáním vlhkosti. Nadokapní odvádí vodu ze střechy do okapu, ev. na jiné místo mimo střešní konstrukci. Platí to pro dešťovou vodu i sníh. TIP: Podívejte se i na funkce dalších klempířských prvků. Blachotrapez toto téma podrobně rozebírá na svém blogu.

Publikováno: 29. 04. 2022

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Barbora Kocourková