Jak na efektivní zastřešení?

Hodit pod střechu zahradní posezení rozhodně není špatná idea. Naopak, člověk takto získá alespoň částečnou ochranu před různými přírodními živly typu déšť či ostré sluneční paprsky. Otázka tedy je, jakou střechu zvolit?

Nejlevnější varianty nejsou nejstabilnější

Hlavně v současné krizi má mnoho lidí tendence volit ta nejlevnější řešení. V případě venkovního zastřešení se však nejedná o ten nejlepší nápad pod sluncem. Takovéto střechy totiž mohou být značně nestabilní. Dobrým příkladem jsou třeba nepromokavé plachty nainstalované svépomocí. Ty nejenže nevypadají příliš k světu, ale zároveň se často trhají. Stačí silnější vítr a je tu problém. Party stany jsou v tomto ohledu o něco lepší, jelikož je možné je dostatečně dobře ukotvit. Ovšem ani ty nedokáží odolat opravdu silným vichrům. Kdo chce něco stabilnějšího a zároveň designově povedeného, ten si připlatí za pergolu.

Klasická zahradní konstrukce

Výše zmíněná konstrukce patří mezi zahradní klasiku. Jedná se o pevnou střechu, která může fungovat buďto zcela autonomně, nebo v rámci domu. Pergoly se vyrábějí z mnoha materiálů. Koupit se dají dokonce i plastové modely, nicméně komu jde i o vizuální vlastnosti, ten půjde do dřeva. O konstrukci z tohoto přírodního materiálu je sice potřeba se starat, nicméně vzhledově ho nic nepřekoná. Oblíbenou alternativou ke dřevu pak může být kov, typicky hliník. Ten je bezúdržbový, a navíc také dobře vypadá.

Kryt pro auto

Stále více jedinců touží rovněž po přístřešku pro auto. Na první pohled se jedná jen o trochu robustnější pergolu a konec konců, do jisté míry se dá přístřešek tímto způsobem skutečně používat. Jinak je ovšem určený pro úkryt auta. Kdo nemá garáž, toto řešení jistě rád využije. Takováto forma zastřešení má mimo příznivé ceny i jiné výhody. Předně pod ním nenavlhne auto, hlavně jeho podvozek. Vůz je totiž pod střechou vysušován poryvy větru, což je účinná prevence proti korozi. Navíc takto auto nezažívá žádné teplotní šoky. Takovéto přístřešky, altány či pergoly lze pořídit například v LK-Pergoly.cz, kde je možné najít nejen kvalitní produkty, ale také příjemné ceny.

Publikováno: 27. 10. 2022

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Barbora Kocourková