Zájem o ploché střechy roste – na novostavbách i jako součást rekonstrukcí

Ploché střechy jsou opět více módní. Mohli jste je „podědit“ se starší nemovitostí, nebo jste nevsadili na bohužel stále oblíbené „podnikatelské baroko“ novostaveb a dali jste přednost čistým moderním liniím novostavby. V tom případě vás bude zajímat problematika izolace ploché střechyKvalitní informace k řešením pro ploché střechy novostaveb, ale i pro rekonstrukce plochých střech, nabízí portál Plocha-strecha.cz.

Plochá střecha se do našich klimatických podmínek hodí stále více

Rostoucímu zájmu o ploché střechy nevděčíme jen stoupající edukaci v oblasti designu mezi soukromými zadavateli staveb, ale i stále menší pravděpodobnosti výskytu zim s nadměrným množstvím sněhových srážek. Díky rovné střeše sice možná přicházíme o tajemná zákoutí podkrovních místností, avšak na druhou stranu získáváme mnohem více prostoru i vzdušnější interiér. Šetříme i při zařizování, protože nepotřebujeme speciální nábytek na míru.

Pusťte se do rekonstrukce plochých střech

Na druhou stranu vyžaduje toto řešení střechy skutečně odborný přístup při plánování i realizaci. Jenom kvalitní tepelná hydroizolace ploché střechy zajistí její funkčnost bez závad i dlouhou životnost. Rekonstrukce plochých střech bychom měli ponechat jenom na starší stavby, kde už střecha funkčně dosluhuje, nebo použité technologie již neodpovídají moderním standardům a komfortu, který bychom od dobře provedené ploché střechy mohli získat. U rekonstrukce starších objektů je často kromě nefunkční hydroizolace, která se obvykle projeví jako náhlý havarijní stav, zapotřebí řešit i zateplení plochých střech. Výsledkem by mělo být snížení tepelné náročnosti budovy, především v zimě, a zvýšení tepelného komfortu, pro změnu zejména v létě. Zapomínat se nesmí ani na průmyslové objekty, kde nejspíš v minulosti žádné zateplení nebylo. Nově je však požadováno jako standard. Neváhejte s rekonstrukcí ploché střechy. Někdy je lépe se do ní pustit dříve, než nás k tomu donutí situace. Materiály a technologie výrazně pokročily a vaše plochá střecha vám bude díky nim sloužit mnohem lépe.

Publikováno: 27. 08. 2018

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Barbora Kocourková

Tagy: plochá střecha | ploché střechy