6 vychytaných aplikací pro Philips Hue

Systém osvětlení Philips Hue je už mezi milovníky ovládání kvalitního osvětlení velmi dobře znám. Spojení chytrého telefonu nebo tabletu a úsporných LED žárovek prostřednictvím Bridge vytváří unikátní systém, který lze snadno a intuitivně ovládat prakticky odkudkoliv. K mobilní aplikaci Philips Hue, která osvětlení ovládá, již byla vyvinuta celá řada „zlepšováků“ – tedy aplikací, které funkce tohoto osvětlovacího systému ještě více zdokonalují. Které z nich stojí za to vyzkoušet?

Apple versus Google

Jednoznačně nejzajímavějšími a zřejmě také nejčastěji používanými aplikacemi, které jsou kompatibilní s osvětlením Hue, jsou Apple Homekit a Google Assistant. Pokud vlastníte iPad, iPod nebo iPhone, nabízí se možnost hlasového ovládání Siri, díky kterému můžete anglickými pokyny své osvětlení řídit. Pro telefony s Androidem je naopak určena aplikace Google Assistant, pomocí které jednoduše změníte barvu osvětlení, nastavíte časování nebo rozsvítíte, případně zhasnete, všechna světla najednou.

Když hudba vládne světlu

Máte rádi romantický večer s příjemnou hudební kulisou, kterou doplňuje intimní osvětlení? Nebo spíše pořádáte divoké party? Tak jako tak jistě oceníte aplikaci Ambify pro Apple zařízení nebo univerzálnější Hue Disco. Obě aplikace s přehledem zvládnou vytvořit světelné prostředí podle toho, jakou si zrovna pouštíte hudbu. Zatímco Ambify potřebuje, aby byla hudba přehrávána přímo prostřednictvím aplikace, Hue Disco dokáže samostatně rozpoznávat zvuk pomocí mikrofonu v telefonu či tabletu a měnit intenzitu a barvu světla, ať už hudbu pouštíte odkudkoliv. Tato „vychytávka“ dodá skvělou atmosféru vašemu domovu přesně podle toho, jak se zrovna cítíte.

Jak zesílit zážitek z filmu

Na obdobném principu funguje také další aplikace – Huey, která osvětlí prostor za vaší televizní obrazovkou právě takovými barvami, jaké se hodí k filmu, jenž sledujete. Stačí správně umístit svítidla Hue a nastavit mobilní telefon tak, aby dokázal snímat televizní obrazovku, a výsledný příjemný efekt je zaručen.

IFTTT: chytrá platforma pro automatické pokyny

Máte někdy pocit, že nastavujete osvětlení každý den obdobně? Pokud toužíte své každodenní ovládání přenechat nějaké aplikaci, není nic jednoduššího než využít platformy IFTTT, která vaše pravidelné úkony obstará za vás. Název IFTTT vycházející z anglického „If This Then That“ napovídá, že si nastavíte jasné podmínky pro jednotlivé pokyny. A tak už se nemusíte starat o to, aby se vám každý den po západu slunce rozsvítila všechna světla, nebo naopak zhasla, když hodinová ručička překročí půlnoc či jinou vámi vybranou hodinu. Zkrátka aplikace IFTTT se stane vaším skvělým sluhou. A to dokonce i v případě, že se rozhodnete nechat se světlem upozorňovat na nově příchozí e-mail nebo zmeškané volání.

Publikováno: 13. 10. 2017 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková

Tagy: philips hue