Zařizujeme dětský pokoj do posledního detailu

Zařizujete svému dítěti první dětský pokojíček, nebo se plánujete pustit do pořádné rekonstrukce? Máme pro vás několik tipů, se kterými ho vyladíte k dokonalosti i do toho nejdrobnějšího detailu.

Krok první: Malujeme a sháníme nábytek

Vymalujte pokojíček veselou barvou, aby se v něm dítě cítilo pěkně. Můžete zkombinovat i dvě barvy, buďte však opatrní, abyste to nepřehnali. Do růžové se raději pusťte jen u malé holčičky. Větší slečny by mohly po půl roce změnit názor a dříve milovanou barvu označovat za trapnou. Vybírejte kvalitní nábytek, který slibuje dlouhou životnost. Posteli a matraci věnujte zvýšenou pozornost. U dětí je správná volba ještě důležitější než u dospělých. Špatná matrace by jim nezpůsobovala jen špatný spánek, mohla by jim zadělat i na vážné problémy se zády. Šatní skříň kupte raději větší, než dítě momentálně potřebuje. Počítejte s tím, že časem přijde parádivý věk, kdy především děvčata potřebují spoustu oblečení a módních doplňků. Kromě šatní skříně jsou nezbytné i další skříňky a komody. Zpočátku je zaplní hračky, časem studijní materiály, knihy a další dospělejší záležitosti. Psací stůl by měl mít velkou pracovní plochu, aby bylo místo nejen na psaní či kreslení, ale i odkládání. Zvolte k němu kvalitní dětskou židli. Od kancelářských se liší pouze tím, že jsou přizpůsobeny mladším uživatelům.

Krok druhý: Ladíme detaily

Možná máte dětský pokojíček spojený s hromadou hraček a nepořádkem a přijde vám zbytečné ladit detaily. Překousněte to a pusťte se do toho. Až bude pokojíček zázrakem uklízený, detaily a drobnosti oceníte nejen vy, ale i děti. Slaďte s barvou stěny povlečení a další bytový textil. Vyberte pěknou záclonu a veselé závěsy, které se kromě ozdobné funkce chopí také funkci praktické – zajistí přes noc pořádnou tmu. Na prázdnou stěnu umístěte obrázky, fotografie či plakáty. Nebojte se, že bude pokojíček působit mírně přeplácaně. K dětské duši to naprosto sedí!

Publikováno: 22. 02. 2020

Kategorie: Interiér

Autor: Barbora Kocourková