Nebojte se využít služeb architekta při realizaci domu

Chystáte se v brzké době stavět vlastní rodinný dům a chcete, aby byl moderní, hezký z hlediska designu a zároveň také maximálně funkční? Pak je vždy lepší obrátit se na odborníky.

Při stavbě vlastními silami na vás číhá mnoho starostí

Stavba rodinného domu svépomocí, a to včetně jeho návrhu, nemusí být vždy výhodným řešením. Ano, možná ušetříte nějaké peníze, jenže se dají snadno opomenout různé detaily stavby. Například to, jak budou vyřešená okna, aby vám do domu pronikalo co nejvíce denního světla a nemuseli jste pak zbytečně utrácet za elektřinu tím, že bude nutné svítit, jakmile se jen trochu setmí. Další potíž může nastat s dispozičním členěním domu. Až po dokončení stavby a při jejím užívání si všimnete, že některé místnosti jsou zbytečně předimenzované, jiné naopak svojí velikostí neodpovídají potřebám. Těmto a mnoha dalším problémům se vyhnete už na počátku, pokud realizaci svěříte do rukou architekta, který navrhne kvalitní projekt interiéru a exteriéru domu.

Se zkušeným architektem se nedopustíte zbytečných a fatálních omylů při stavbě domu

V tuzemsku nabízí pomoc Jan Pavel Vlček - bytový architekt Plzeň, o jehož činnosti a referencích se dozvíte více informací na webových stránkách www.jpvarchitekt.cz, kde najdete konkrétní návrhy interiérů Plzeň. Odborník vám pomůže v mnoha ohledech. V první řadě připraví kvalitní a propracovaný návrh, který zohlední nejen vaše finanční možnosti a představy o budoucím bydlení, ale také parametry pozemku, na němž stavba vyroste. Před započetím prací vám vyhotoví cenovou nabídku. Při samotné stavbě na základě vámi schváleného konečného návrhu dohlédne na to, aby vše probíhalo v souladu s časovým harmonogramem a dle představ. Případné změny s vámi vždy zkonzultuje tak, abyste věděli o všem, co může ovlivnit výsledek. Jan Pavel Vlček klade důraz na intenzivní komunikaci s klientem, aby nedošlo k žádným rozporům. Spolupráce a architektem se rozhodně vyplatí. Přizvat jej lze nejen tehdy, plánujete-li stavbu rodinného domu. Jeho služby se hodí i tehdy, máte-li v plánu postavit třeba novou chalupu, chatu, případně třeba komerční objekt. A kolik stojí architekt? Jeho služby vám cenu realizace stavby nijak zásadně neprodraží.

Publikováno: 19. 04. 2020

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Barbora Kocourková