Jak na výběr nábytku do dětského pokoje? Nechte si poradit!

Samotné zařizování pokojíčku pro nejmenší členy rodiny je dost náročné a ne každému rodiči se to podaří dokonale. Pomocí vhodného výběru dětského nábytku si ušetříte mnoho námahy a budete si jisti, že vaše ratolest tráví volný čas v bezpečném prostředí. Na úvod je třeba vzít v potaz, pro kolik dětiček bude pokojíček určen. Důležitý je také věk, velikost místnosti a samozřejmě přání potomka. Na to byste měli brát v každém případě ohled. Dítě předškolního věku má jiné potřeby než školák, potažmo student.

Pořiďte sestavy nábytku

Malí nezbedové tráví ve svém království většinu času. Hrají si, učí se a odpočívají. Výběr vám usnadní dětský nábytek v podobě kompletní sestavy. Pokud se pro ni rozhodnete, trefíte do černého a odpadne vám spousta starostí. Kolekce pro děvčátka i chlapce jsou k dostání ve velkém rozsahu. Nábytek do dětského pokoje má totožný design a je vyroben ze stejného materiálu. Díky tomu bude všechno ladit! Nákup sestavy je cenově výhodnější, jednotlivé kusy nakupované samostatně jsou o poznání dražší.

Bezpečnost na prvním místě

Většina rodičů se řídí heslem bezpečnosti. Ano, nábytek do dětského pokoje musí být kvalitní, jen tak se nemůže nejmenším nic stát. Ostré rohy a hrany jsou nepřijatelné! Klíči k úspěchu jsou také perfektní stabilita a zdravotní nezávadnost materiálu. Nedostatek místa pro dvě děti v bytě vyřeší masivní patrová postel. Její výhody jsou jisté a ušetří místo v pokojíčku. Vždy pamatujte, že dětské království má být rozděleno na klidovou, učební či hrací část. Pakliže si nevíte rady s umístěním postele, hlavně ji nedávejte ke dveřím a do prostoru. Pracovní stůl patří samozřejmě blízko k oknu, je to především kvůli dostatečnému přísunu světla. A nakonec úložné prostory, těch není nikdy dost. Pro menší děti je ideální šuplíková komoda a nesmí scházet boxy na hračky!

Publikováno: 22. 07. 2020

Kategorie: Interiér

Autor: Barbora Kocourková