Jak vytvořit perfektní obývací pokoj

Obývací pokoj může nazvat společenskou místností. Schází se zde parta přátel i všichni ti, kdo k vám zamíří na návštěvu nebo na schůzku, pakliže je kancelář zavřená. Sami se sem také uchylujete, když se vrátíte unavení z práce nebo když si chcete oddechnout u oblíbeného televizního pořadu. Jinými slovy je nutné, aby tato místnost byla zařízená nejen příjemně, ale také vkusně na první pohled. Jenže jak na to?

Konferenční stolek dostatečné velikosti

Ano, pohovka je dominantou obývacího pokoje a bývá většinou nasměrována přímo na televizi, což je logické. Ale dalším důležitým prvkem je konferenční stolek. V současné době jsou moderní takové, které jsou dvojicí a které dokonale zapadají do sebe. Nejsou špatnou volbou, bohužel bývají většinou menší velikosti. A to je samozřejmě špatně. Kam byste jinak umístili veškeré kávy nebo dobroty pro hosty?

Jelikož se do módy dostávají opět po letech kovy, vyplatí se investovat do takového stolku, který se pyšní kovovým podnožím. Hlavní deska může být z masivního dřeva, nábytkové nožky z kovu. Zajištěna tak bude dokonalá stabilita, o tom není pochyb ani sporu.

Vymalujte těmi správnými barvami

Věděli jste, že barvy jsou to, co přímo ovlivňuje naši náladu? Zatímco červená budí v člověku agresivitu, zelená je barvou optimistickou, bílá zase symbolem čistoty. Při výběru barevných odstínů je dobré nahlížet do seznamu aktuálních bytových trendů, i když i při jejich zhlédnutí se spoléhejte na vlastní intuici. Trendy se přece jenom denně mění a pokud s odstínem ve skutečnosti nebudete spokojení a vsadíte na něj jen proto, že je zrovna stylový, brzy budete malovat znovu.

Podlahová krytina ať je synonymem příjemnosti

I když je obývací pokoj společenskou místností, pořád je součástí vašeho domova a je pravděpodobné, že pantofle nebudou to, co budete mít na nohách při trávení času s rodinou. Snažte se proto o to, aby podlahová krytina byla synonymem příjemnosti.

Vhodné je sázet na nestárnoucí podlahovou krytinu, a to konkrétně na dřevo a kámen. To jsou materiály, které se jen tak neomrzí. Podobné je tomu v případě keramických dlaždic, jimiž můžete posázet podlahu v koupelně nebo kuchyni.

Publikováno: 28. 08. 2021

Kategorie: Interiér

Autor: Barbora Kocourková