Pohromy v českých domácnostech: Co se řeší nejčastěji a hrozí i vám?

Máte ve svém blízkém okolí sousedy, kterým se doma velmi často dějí nehody všeho druhu, zatímco vás naopak míjejí? Přesto se raději pojistěte, protože neštěstí – a ne, že bychom vám to přáli – často chodí okolo a udeří v momentě, kdy to čekáte ze všeho nejméně. A co konkrétně řeší Češi zdaleka nejčastěji?

Nejobvyklejší pojistné události v uplynulých letech

Pořadí jednotlivých pojistných událostí se může každoročně mírně měnit, ale obvykle v žebříčku najdete následující pohromy: Zabouchnuté dveře, zalomený klíč v zámku, poškozený zámek u vchodových dveří... jednoduše potíže související s domovními dveřmi či dveřmi od bytu. Poškozená elektroinstalace včetně závad končících požárem. Vloupání do bytu či domu, v rámci kterého došlo k poškození majetku a odcizení cenností a vybavení. Poruchy vodovodního systému – obvykle baterie či ventilů. Mnoho z nich vede k vytopení bytu i sousedů. Poškozená střešní krytina v důsledku silného větru, často doprovázeného krupobitím. Na přehledu nejčastěji řešených událostí je na první pohled patrné, že vhodně zvolené pojištění bytu pokryje všechny nehody. A zatímco některé z nich by vás jinak vyšly „pouze“ na několik tisícovek, náklady jiných se pohybují v desetitisících až statisících. Výjimečné nejsou ani případy krádeží cenností s cenou řádově v milionech.

Jak si sjednat odpovídající pojištění?

Nemusíte chodit na pobočku, šetřete čas a sjednejte si pojištění bytu online. V případě pojištění Bezpečný domov od ERGO pojišťovny navíc nebudete muset řešit aktualizaci smluv kvůli změně hodnoty majetku – pojištění se hradí paušálně na základě podlahové plochy, která se obvykle nemění. K pojištění domácnosti si můžete výhodně uzavřít také pojištění odpovědnosti za škodu – bude se vám hodit, když se vám podaří vytopit sousedy.

Publikováno: 02. 10. 2018

Kategorie: Finance

Autor: Barbora Kocourková