Vyměňte balkony za prostorné lodžie

I v bytě se dá užívat výhod bydlení, které by vám nabídl rodinný dům. Můžete snídat venku, pěstovat rajčata nebo dokonce grilovat při západu slunce. Tohle všechno se dá podnikat na lodžii. Nemáte ji? Nikdy není pozdě si ji zařídit. Skromné balkony se totiž dají předělat v prostornější lodžie. Nejdříve bychom si asi měli vyjasnit rozdíl mezi balkonem a lodžií. Hlavní rozdíl totiž nespočívá ve velikosti, ale v bočních stěnách, které lodžie má a balkon ne. Díky tomu máte pak i více soukromí, jste chránění před větrem, deštěm apod. Když si navíc lodžii necháte zasklít, dá se využívat opravdu celoročně.

Jak probíhá výměna balkónů za betonové lodžie?

V minulém století se panelové domy stavěly obvykle s balkony, které již dávno neodpovídají bezpečnostním předpisům. Vstup na takový balkon může být mnohdy i životu nebezpečný, protože nosné konstrukce oslabila koroze. Balkony taktéž znemožňují zasklení, neposkytují soukromí, nevypadají esteticky. Nejlepší variantou je tedy úplně je nahradit a nechat místo nich vybudovat lodžie. Jak přesně výměna probíhá, záleží na konkrétním případu. Je rozdíl, jestli se bude využívat konzolové založení lodžií, nebo se budou zakládat do země na samostatné základy vně stávajícího objektu. Lodžie mohou být zapuštěné, polozapuštěné a předsazené, jež se dnes využívají nejčastěji. Mohou mít zalomený, či obdélníkový tvar. Věcí ke zvážení je prostě hodně a konkrétní postup vám sdělí až odborníci po konzultaci.

Na koho se obrátit?

Ať už bydlíte kdekoliv v Česku a na Slovensku, dobrou volbou je firma Montážní práce FiMont s.r.o. Balkony a lodžie realizuje od roku 1998, problematiku zná do nejmenšího detailu, a navíc pracuje s vlastním a léty prověřeným systémem kotvení. Řešení určitě vymyslí i pro vás. Kalkulace projektu je bezplatná, tak neváhejte a ozvěte se. I vy si můžete užívat výhody velké lodžie. Více informací najdete přímo na webu www.fimont.cz.

Publikováno: 11. 10. 2020

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Barbora Kocourková