Sháníte bydlení v Praze? Byty na Vackově se začínají pomalu plnit

Situace na trhu s nemovitostmi není v současné době moc dobrá. Volných bytů k odkoupení je velice málo, protože je jejich majitelé využívají spíše jako investiční nemovitosti. Za mnohdy absurdně vysoké nájemné nabízejí neútulné místnosti, v nichž určitě bydlet nechcete. Naštěstí začíná vznikat stále více projektů na výstavbu nových bytů v bývalých průmyslových areálech, které dlouhodobě chátrají. Jedním z nich je i projekt bytové výstavby na Vackově.

Lokalita Horního Žižkova je velmi lukrativní

Byty na prodej na Praze 3 v rámci projektu na Vackově jdou rychle na odbyt. Práte se proč? Lokalitu Horního Žižkova totiž v následujících několika letech čekají výrazné změny, jejichž cílem je vytvořit z bývalého nákladového nádraží lukrativní oblast pro atraktivní městské bydlení. Z Horního Žižkova se tak stane další moderní centrum disponující jak residenční, tak obchodní čtvrtí, kde na jednom místě naleznete vše potřebné. Samozřejmostí je veškerá občanská vybavenost jen několik desítek metrů od nových bytů a také rozsáhlý park vhodný pro rekreaci.

Jaké byty jsou k dispozici?

O projekt na Vackově je enormní zájem, takže nové byty rychle mizí. V současné době se dokončuje poslední fáze výstavby – a celý projekt směřuje k úspěšné kolaudaci. Aktuálně jsou k dispozici pouze byty 4+kk s výměrou více než 100 metrů čtverečních. Nacházejí se ve třetím, respektive sedmém podlaží, odkud budete mít nádherný výhled na nově vznikající prostředí Horního Žižkova. Do těchto bytů se můžete nastěhovat ve druhém čtvrtletí roku 2021.

Budou k sehnání i další byty v této lokalitě?

Bohužel se může stát, že si nové byty na Vackově nestihnete rezervovat včas. V takovém případě ovšem nemusíte zoufat, protože na tento projekt navazuje nová bytová výstavba projektu Byty v parku. Na Horním Žižkově vznikne dalších 272 nových bytů a prakticky každý z nich bude mít přidělené garážové stání. V tomto projektu je kladen velký důraz na soulad s přírodou, takže budou byty obklopeny množstvím zeleně a stromů. Pokud máte zájem o bydlení v Praze, měli byste pečlivě sledovat projekt na Vackově, případně Byty v parku. Nových bytů je sice dostatek, ale mohou se při vysoké poptávce velice rychle zarezervovat.

Publikováno: 22. 01. 2021

Kategorie: Reality

Autor: Barbora Kocourková