Je pro vás vhodná terasa ze dřeva, nebo z moderního WPC?

Období odpočinku na zahradě právě přichází. Ačkoliv jsou v současné chvíli teploty ještě snesitelné, velmi brzy se budeme muset opět vypořádávat s tropickými vedry. Ta nejsou jen nepříjemná, ale přináší s sebou celou řadu rizik. Jaký materiál vás před nimi ochrání nejlépe?

Přírodní provedení

Nikoho z vás nepřekvapí, že nejklasičtější volbou jsou terasová prkna ze dřeva. Daný prostředek je staletími ověřený materiál, který se chlubí celou řadou výhod. Nejdříve se zmíníme o jeho vysoké mechanické odolnosti v kombinaci se solidní schopností izolace tepla. Co to znamená? I v největších vedrech vám bude příjemně.

Největším mínusem je náchylnost k nejrůznějším parazitům, vlhkosti, houbám a plísním. Přesně proto se musíte o jednotlivé komponenty pečlivě starat, pravidelně je kontrolovat a nanášet na ně ochranné nátěry.

Moderní kompozit

V posledních letech si svou oblíbenost připisují i takzvaná WPC prkna. Jedná se o sloučeninu dřeva a polymeru. Oproti dřevu jsou dražší, ale potěší vás stoprocentní odolností proti všem výše jmenovaným parazitům a problémům. Zároveň se postupem času nekroutí a neztrácí barvu následkem UV záření. Dávejte si však pozor s ohněm, jelikož dané provedení je hořlavější než přírodní varianta.

Ať už vaše srdce vyhraje kterákoliv z uvedených možností, nepodceňte během realizace sebemenší detaily. To platí hlavně pro terče na dlažbu a často opomíjené terasové distanční podložky. S těmito pomůckami perfektně odizolujete prkna od země i dalších citlivých součástí stavby. Výsledkem je poctivý odtok vody, což je extrémně důležitý klíč k úspěchu.

Ještě před zahájením práce se mrkněte na internetové stránky známého e-shopu Gardina, pod výše vloženými odkazy. Během chvíle totiž objednáte jakékoliv materiály, vybavení i nářadí.

Publikováno: 16. 05. 2023

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Drahoslava Dostálová