Jak vyřešit topení v dílně nebo garáži?

Požadavky jsou jasně dané – v dílně většinou potřebujeme teplo ihned a na kratší dobu, proto máme na topidlo poněkud jiné požadavky oproti běžnému vytápění v domě. Jaké topidlo zvolit? To vám prozradíme v tomto článku, který jsme připravili společně s odborníky z eprofi.cz – specialisty na topidla Master i jiné světové značky.

Nabídka topidel je poměrně široká a rozhodně je z čeho vybírat. Mezi základní požadavky na mobilní topidla do garáže či dílny patří cenově dostupný provoz, tichý chod a vysoká úroveň bezpečnosti. A právě proto patří k nejoblíbenějším typům elektrická topidla – jsou levná, velmi mobilní, produkují „čisté teplo“ (tzn. bez spalin), které do prostoru rozhání pomocí ventilátoru. Pokud se v prostorách pohybujete pár hodin do týdne, určitě vás účet za elektřinu nijak nevyvede z míry. Optimální výkon konzultujte s odborníky.

Další možnost představuje elektrický přímotop. Oproti topidlu opatřenému ventilátorem produkuje sálavé teplo, takže se hodí i do prašného prostředí.

Ale co když nemáte elektrickou přípojku, případně ji nechcete nebo nemůžete zatěžovat připojením topidla? Ani v tomto případě nemusíte v dílně či garáži mrznout. Poohlédněte se po vhodném plynovém topidlu, které vytváří teplo spalováním obsahu PB lahve. Oproti elektrické variantě je plyn levnější, ale náročnější na odvětrávání.

Anebo sáhněte po naftovém topidlu – je jako stvořené pro pravidelné vytápění větších prostorů a chlubí se nejnižšími provozními náklady. Počítejte však s vyšší pořizovací cenu a vysokými nároky na odvětrávání – naftová topidla s nepřímým spalováním potřebují komín nebo hadici, která odvádí spaliny mimo objekt, topidla s přímým spalováním musí být používána jen v dobře větraných prostorách.

Pokud máte pocit, že se v sortimentu topidel nevyznáte, obraťte se na profesionály z eprofi.cz. Mimo jiné vám poradí také v případě výběru vysoušeče zdiva.

Publikováno: 03. 03. 2021

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková