Práce realitního makléře není zalitá jen sluncem, jak si všichni myslí. Peníze jsou vydřené

Pokud se řekne práce realitního makléře, každý si představí člověka v elegantním oblečení, který jezdí akorát na prohlídky a schůzky s klienty. Přitom pracovní náplň je mnohem bohatší, peníze mají realitní makléři opravdu vydřené. Často pracují i o víkendech, mnohdy dokonce ve večerních hodinách. Opravdu jste i vy schopni zasvětit svůj život realitnímu trhu? Pravděpodobně se ptáte, co taková práce realitního makléře všechno zahrnuje. Opravdu se nejedná pouze o ježdění služebním vozidlem na prohlídky nemovitostí. Realitní makléř je několik osob v jedné.

Jaká je náplň práce realitního makléře?

Ve skutečnosti má realitní makléř práce až nad hlavu. Samozřejmě někteří si vydělají opravdu slušné peníze atakující klidně i hranici sto tisíc korun, ovšem za takovou mzdou stojí vskutku dřina. Realitní makléř se stává jakýmsi asistentem klienta, a to jak v ekonomických, tak i právních oblastech. Stejně tak jeho úkolem je vyjednat výhodné podmínky pro obě strany, tedy aby byl spokojený jak prodávající, tak i kupující.

Jak vypadá jeho pracovní den?

Jestliže se domníváte, že plat realitního makléře je takový jen za to, že sedí v kanceláři, případně jezdí v autě, potom jste opět na omylu. Realitní makléř musí mít neustále mobilní telefon u sebe, protože mu volají zákazníci a potenciální zájemci o nemovitost, respektive prodejci nemovitosti. Pomáhá také s finanční otázkou, tedy často řeší věci s hypotečním poradcem a podobně. Bavila by vás taková práce? V případě kladné odpovědi na danou otázku se přidejte do týmu společnosti RE/MAX Anděl, která vám pomůže vypracovat se až na vrchol. Sice zezačátku nemá realitní makléř plat takový, jaký by si asi představoval, ale všechno je jen otázka času a úsilí.

Publikováno: 10. 05. 2019 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková