Jak ochránit svou rodinu i svoje bydlení?

Bydlíte ve svém? Nebo máte teprve v úmyslu pořídit si vlastní nemovitost? Pak se jistě poohlížíte po možnosti zajistit si maximální komfort a bezpečí pro všední dny a každou situaci. I v té nejnovější a technologicky nejdokonalejší nemovitosti totiž může dojít k poruchám, zkratům, nebo poškození zařízení vlivem povětrnostních vlivů. A co teprve, když dojde k úniku vody, zatečení, vytopení nebo si na váš domov „posvítí“ zloději?

Pojištění patří k nepřímé finanční gramotnosti každé rodiny. Kdo je připraven, není překvapen, když dojde k nenadálé události. Stačí k tomu jedna bouře, spad krup, silný vítr anebo prachobyčejný a zákeřný nájezd vandalů. A škoda je na světě! Pakliže máte sjednáno pojištění bytu u SV pojišťovny, máte napůl vyhráno. Ušetříte svoje úspory a platit za vás budou jiní.

Co lze pojistit?

Pojištění bytu patří do produktu Bezpečný domov plus. Jedná se o pojištění majetku druhé generace, které vás ochrání před rizikem podpojištění a naopak přecenění. Pojistit si můžete rodinný dům (či rekreační stavbu) až se dvěma byty, byt v osobním vlastnictví, nemovitost ve stavbě, domácnost (trvale obydlenou i rekreační), budovy s podnikatelskou činností do 1/2 obytné plochy, ale i vybavení kanceláře nebo ordinace, nevyjímaje vedlejší budovy na jiném pozemku (např. garáž).

Výhodou pojištění nemovitosti jsou základní i katastrofická rizika v ceně. Exkluzivitou SV pojišťovny je nonstop asistenční služba a zajištění náhradního ubytování až na 12 měsíců. Pojištění budov a bytů se vztahuje i poškození budovy třetí osobou, škody způsobené zvěří nebo neznámým vozidlem. Široký záběr, viďte?


Ochrana před vlastní blbostí grátis

V rámci pojistného programu Bezpečný domov plus získají klienti benefit pojištění občanské odpovědnosti. Takzvaná pojistka proti blbosti je v rámci balíčku zdarma. Pojištění občanské odpovědnosti se vztahuje na odpovědnost pojištěného za škodu způsobenou činností, která je v občanském životě běžná a chrání spolu s pojištěným automaticky i celou jeho rodinu! Vyteče vám voda z pračky? Zabouchnete si dveře nebo ztratíte klíče? Omylem shodíte zboží v obchodě? Omylem zraníte někoho při sportu? Tyhle situace už vás nerozhodí.

Pojištění občanské odpovědnosti lze sjednat ve čtyřech variantách dle zvolené pojistné částky, až do výše 10 milionů korun. Pojištění má celosvětovou platnost a pojištění se sjednává vždy bez spoluúčasti.

Publikováno: 25. 08. 2023

Kategorie: Finance

Autor: Adéla Novotná