Zelený Zlonín: Nedaleko Prahy vzniká unikátní projekt pasivních rodinných domů

Byty na sídlišti nejsou nic pro vás, ale zároveň se nechcete vzdát svého dobře placeného zaměstnání v Praze a i nadále využívat pohodlí, které velkoměsto nabízí? Máme pro vás skvělé řešení. V rámci developerského projektu Zelený Zlonín se staví pasivní domy u Prahy vzdálené pouhých 15 minut od jejího centra. Přečtěte si o nich více. Kdo ví, možná jste právě našli ideální bydlení, o němž jste vždy snili.

Základní informace o projektu

Projekt Zelený Zlonín je výstavba více než 100 pasivních rodinných domů v blízkosti obce Zlonín, která se nachází severovýchodně od Prahy. Centrum města je snadno dostupné autem i MHD. Projekt tak nabízí skvělý kompromis, když vás neláká bydlet uprostřed města, ale současně se ho nechcete úplně vzdávat.

Výhody pasivního domu

Pasivní domy nabízí řadu výhod. Především vysokou úsporu energie – až 90 % oproti jiným domům. Investice do pasivního domu je sice o něco vyšší než v případě energeticky náročnější stavby, částka se vám však v přijatelném časovém horizontu vrátí. Z dlouhodobého hlediska je takové bydlení výrazně levnější. V pasivních domech je zajištěna rovnoměrná distribuce tepla v prostoru. Panuje v nich optimální tepelná pohoda bez ohledu na roční období. Dalším důvodem pro život v pasivní stavbě je zdravější životní prostředí. V domě je zajištěn neustálý přísun čerstvého vzduchu – a to bez průvanu.

Jaké je okolí?

Domy blízko Prahy jsou praktické. Zájemcům o bydlení nabízí dostatečné soukromí a vlastní zahradu, zároveň se nemusí vzdalovat od velkoměsta. Pro vás to znamená, že můžete i nadále pracovat ve svém stávajícím zaměstnání nebo si ho v Praze najít a děti mohou dojíždět za kvalitním vzděláním. Zelený Zlonín je snadno dostupný autem i MHD. V jeho bezprostředním okolí se nachází mateřská škola, obchody i restaurace, třešničkou na dortu je golfové hřiště. Pro většinu Čechů jde o splněný sen o bydlení. Tak neváhejte a rozhodněte se pro koupi domu dříve, než si je všechny rezervují ostatní zájemci.

Publikováno: 18. 10. 2019

Kategorie: Reality

Autor: Barbora Kocourková