Neváhejte ohledně sjednání pojištění domácnosti, sjednejte si ho okamžitě

Jak zajistit, abyste se ve svém domově cítili bezpečně a útulně? V prvé řadě záleží na tom, jak je byt zařízený a vybavený. Pokud byste bydleli v prázdném bytě bez nábytku a jakéhokoli vybavení, rozhodně byste se necítili stísněně, ale o pocitu útulnosti by rozhodně nemohla být řeč. A stejně tak byste se necítili bezpečně ani v bytě či domě bez dveří. Zdají se vám obě zmíněné situace k smíchu a říkáte si, že takhle přece nikdo žít nemůže? Spousta lidí tento přístup zaujímá k pojištění domácnosti. Proto se s vámi podělíme o důvody, proč byste pojištění domácnosti neměli opomíjet.

Ochrana před neovlivnitelnými jevy

Ať už žijete v domě či bytě, pojištění bytu a domácnosti by měl být základ. I přesto, že ve vaší domácnosti k žádným nehodám nedošlo, počasí a vnějším vlivům neporučíte. Pojištění vám kryje záda v případě požáru, pádu stromu a dalších přírodních katastrofách. Možná si říkáte, že jejich výskyt je nepravděpodobný, ale je lepší být chráněný a vědět, že v případě jejich výskytu můžete zůstat v klidu.

Propojení s pojištěním odpovědnosti

Pokud si stále myslíte, že se vaší domácnosti nehody vyhýbají, mějte na paměti, že společně se sjednáním pojištění pro domácnosti si můžete sjednat i pojištění odpovědnosti, které platí na všechny členy domácnosti. To zahrnuje jak vytopení sousedů, tak třeba situaci, kdy vaše dítě omylem způsobí škodu sousedovi vysklením jeho opečovávaného skleníku.

Jde to i z domova

A největší výhodou sjednání takového pojištění je to, že to jde pohodlně provést i z vašeho domova. Ve 21. století není žádný problém pojistit si bydlení online, třeba doma z gauče. Jednoduše vyplníte několik údajů o vašem domově a o vás, necháte si vše spočítat, a nakonec sjednané pojištění stvrdíte podpisem smlouvy. Aby se vám v noci lépe spalo, sjednejte si pojištění domácnosti. Budete krytí v případě, že nějaká nehoda navštíví právě vás.

Publikováno: 28. 04. 2021

Kategorie: Finance

Autor: Barbora Kocourková