Nejdříve malovat, nebo raději vybírat nábytek?

Rozhodli jste se pustit se do malování pokojů? Buď se do malování můžete pustit sami, nebo si na to můžete zavolat malíře z Ostravy, konkrétně z firmy Malíři-Natěrači, kteří vám zdi vymalují naprosto dokonale. Je však pravdou, že pokud chcete interiér naprosto změnit, možná k tomu chcete přistoupit sami bez cizí pomoci. V případě, že chcete interiér zcela pozměnit, pravděpodobně se ptáte, jestli nejdříve vymalovat nebo jestli nejdříve vybrat nábytek. A na tuto otázku máme odpověď. Už vás nebaví váš obývací pokoj? Toužíte po změně? Chcete jednotlivým místnostem znovu dodat ztracený šmrnc? V takovém případě zvažujete, že koupíte do místností nový nábytek a že zdi místností po letech vymalujete. Ale jak jsme zmínili, v takovém okamžiku se nabízí otázka, jestli dříve vybrat nábytek nebo jestli nebude lepší vymalovat.

Nejdříve vždy zvolte barvu stěn bez ohledu na vybavení

Mnozí lidé mají v hlavě svou představu, které se drží. Podle ní malují stěny, podle ní vybírají nábytek. Ale pokud jste ryze bez představy, nevíte, co vybírat první. Doporučujeme nejdříve vybrat barvu stěn, a to bez ohledu na budoucí vybavení místnosti. Barvu zvolte takovou, která se vám líbí, která na vás působí příjemně a mile. Vyhněte se příliš sytým barvám, které mohou po chvíli působit agresivně. Stejně tak se držte základních doporučení, jež se týkají teplých a studených barev. Tím myslíme to, že teplé barvy, jež jsou povzbuzující, se hodí do obýváku nebo pracovny, chladnější odstíny, jež jsou uklidňující, se hodí do ložnic.

Až poté vybírejte nábytek

Až budete mít vybranou barvu stěn, doporučujeme si vybrat posléze nábytek. S výběrem nábytku však buďte opatrní, nechcete přece zničit prvotní radost z vybrané barvy. Je pravdou, že nábytek může místnost zcela zničit, pokud nebude korespondovat s barvou.

Publikováno: 30. 10. 2019

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková