Fotovoltaika jako ochrana proti inflaci a budoucnost udržitelného energetického zabezpečení

Nechcete nechat inflaci, aby snižovala hodnotu vašich peněz? Co s tím? Zlato nebo kryptoměny? Riskantní hra s nejistým výsledkem. Máme něco lepšího, investujte do fotovoltaické elektrárny a získejte státní dotaci až 301.500 Kč. Máme konkrétní návod.

Inflace v Česku stoupla na téměř 17 procent. Čechům se tak začínají ztenčovat úspory ležící na účtech. Míra inflace vyjádřená přírůstkem průměrného indexu spotřebitelských cen za posledních 12 měsíců proti průměru předchozích 12 měsíců byla v únoru 16,2 % (v lednu 15,7 %). Investování během období vyšší inflace může být složitější a zneklidňující. Na co vsadit, když se chcete ochránit před inflací? Máme konkrétní návod.

Jednou z možných cest, jak ochránit své úspory před inflací, jsou nemovitosti. Ale ještě výhodnější se v tuto chvíli jeví investice do fotovoltaické elektrárny. A to protože v tuto chvíli stále běží státní podpora z programu nová zelená úsporám. Je ale třeba nepodcenit kondici střechy a hlavní faktor je správný výběr instalační firmy. Již nyní existuje spousta nezávislých fotovoltaických expertů a srovnávacích serverů, jako třeba fotovoltaicky.expert.

Investujte do fotovoltaické elektrárny a získejte státní dotaci až 301.500 Kč. Nechcete nechat inflaci, aby snižovala hodnota vašich peněz? Co s tím? Jednou z možných cest, jak ochránit své úspory před inflací, je investice do fotovoltaiky. A to protože v tuto chvíli stále běží státní podpora z programu nová zelená úsporám.

Investice do fotovoltaiky zdarma plní jednu podmínku - mít vlastní nemovitost s kvalitní střechou.

Pokud vlastníte dům, rodinný dom či chalupu, investice do fotovoltaiky je pro vás tou nejjednodušší cestou, jak se můžete stát energeticky soběstačními a ušetřit si tolik potřebné peníze. Při současných cenách energií a dotačních podmínkách se jedná o zajímavou investici, která nabízí návratnost investice v horizontu 4-5 let.

Publikováno: 14. 04. 2023

Kategorie: Finance

Autor: Drahoslava Dostálová