Ložnice podle Feng shui

Harmonie partnerského vztahu je na uspořádání vaší ložnice přímo závislá. Proto nepodceňujte její vybavení a celkový vzhled! V tomto článku najdete spoustu inspirace, která vám bude při zařizování bydlení k užitku.

Ložnice podle Feng shui

Vylepšení ložnice může vyřešit také vaše partnerské problémy.  Umístění postele podle Feng-Shui má jednoduché základní pravidla: Za čelem postele by měla být svislá stěna (bez okna), noční stolky jsou jako strážci po obou stranách. Nohy postele NESMÍ vycházet z dveří (posmrtná poloha). Muž by měl spát po pravém boku ženy. (Pravá strana YANG - mužská dominantní - aktivní, levá strana YIN - ženská pasivní - přijímající; živíte tak energii, když \"muž dovolí být ženě ženou a žena dovolí být muži mužem\". V opačném případě je posilována dominance ženy... Postel - bohyně ve vaší svatyni Postel hraje v životě každého člověka velmi významnou roli. Podle učení feng shui je ložnice společně s postelí středobodem každého člověka. Na kvalitě postele a jejím správném umístění závisí i kvalita partnerského vztahu. Hlavní zásadou učení feng shui je, že by člověk měl vždy spát na jedné posteli. Pokud spíte na pohovce, nesmíte ji každé ráno skládat a každý večer zase rozkládat. Pokud to uděláte, znemožníte přesun tzv. čchi energie, která je základem filozofie feng shui a její správné proudění je pro zdravý partnerský život naprosto nezbytné.

Na umístění postele závisí kvalita vašeho života

Neméně významnou roli hraje v životě člověka také umístění postele. Nezáleží ani tak na tom, zda postel umístíte do pravého nebo levého rohu pokoje, důležitější je její postavení vzhledem k oknu, dveřím i ostatnímu nábytku v pokoji. Dodržujte při tom vždy následující tři zásady:

1. Viditelnost Postel je třeba umístit tak, aby byla vidět hned při vstupu do ložnice. Takto viditelná postel symbolizuje podle feng shui, že její majitel má kontrolu nad svým osobním životem. Pokud takové umístění postele není ve vaší ložnici možné, například z prostorových důvodů, využijte pro tento účel zrcadlo.

2. Dveře a okna Postel by neměla stát přímo za dveřmi, ani pod oknem. V takovém případě je qi energie až příliš silná, což vyvolává konflikty a zmatky ve vašem vztahu. Pokud nemůžete z prostorových důvodů změnit polohu postele, oslabte energii použitím pokojových rostlin nebo závěsů.

3. Čelo postele Dobře si promyslete výběr své nové postele. Raději nešetřete, pamatujte na to, že dobrá a kvalitní postel může být investicí na celý život. Dobrá postel by měla mít čelo. To totiž ochrání vaše emoce. Pro kvalitní spánek i milostný život je také důležitý tvar čela postele. Každý tvar reprezentuje určitý element feng shui. Tvar čela může ovlivnit také vaši kariéru a stav financí.  

Publikováno: 18. 01. 2023 / Aktualizováno: 18. 02. 2017

Kategorie: Interiér

Autor: Adéla Novotná

Tagy: ložnice podle feng shui