Co všechno patří do ložnice? Vestavěné skříně a postel nejsou to jediné

Ložnice by měla být předně oázou klidu, nikoli skladištěm, ve kterém se nebude moct hýbat. Pokud se chcete vyspat denně do růžova, zařiďte si ložnici jen tím nezbytným. Klíčová je samozřejmě postel, která by měla být dostatečně velká a dostatečně pohodlná. Chybět nemohou ani vestavěné skříně, jež nebudou působit kýčovitým dojmem a nebudou ubírat ani na špetce prostoru. Ale co dál? Co dalšího do ložnice patří?

Knihovna místo televize

Řada lidí má tendenci si do ložnice umísťovat televizi, ale to je špatně. V ložnici bychom měli mít co nejméně takzvaného modrého světla, které ponechává náš mozek v pohotovosti po dlouhou dobu. Stejně tak bychom před spaním neměli televizi sledovat, opět abychom neponechali náš mozek delší dobu v pohotovosti a usnuli prakticky ihned, co ulehneme do postele.

Pokud však chcete do ložnice něco dát místo zmiňované elektroniky, co třeba knihovna? I když by se v ložnici mělo nacházet co nejméně nábytku, knihovnička může být skvělou alternativou televizní obrazovky. Navíc byste byli motivováni ke čtení, když byste sledovali, jak se knihovna postupně zaplňuje.

Květiny jsou vítány

Kromě menší knihovničky svou pozornost upněte na květiny. I když si možná říkáte, že květinám se v ložnici nemůže dařit kvůli po ránu velmi těžkému vzduchu, ale i přesto mají květiny v této místnosti své místo. Nemají totiž jen estetickou funkci, jak se řada lidí domnívá, ale také prospívají zdraví a zkvalitňují vzduch nejen v této místnosti, ale v celé domácnosti. A jelikož během jednoho spánku provedeme až osm tisíc nádechů a výdechů, je důležité abychom do svého těla vnášely jenom kvalitní vzduch.

Mezi květiny, které patří do ložnice a které nejen, že zkvalitňují ovzduší, ale také ho umí čistit, patří například levandule, gerbera, lopatkovec nebo tchynin jazyk.

Publikováno: 24. 03. 2021

Kategorie: Interiér

Autor: Barbora Kocourková