HIT léta 2021: Venkovní dřevěná terasa

Bydlíte v rodinném domě a přemýšlíte, čím svůj domov zpříjemnit? Chcete mít možnost vyběhnout naboso ven nadechnout se čerstvého vzduchu, zapálit si cigaretu nebo se jen tak celý den válet na lehátku a poslouchat cvrlikání ptáčků? Není nic snadnějšího, než si pro tyto své relaxační choutky vytvořit dokonalé zázemí. Místo, které vám bude kdykoliv k dispozici, bude z něj jen kousek do bazénu, bude ryze privátní, nebudou vás v něm rušit zvědaví sousedé, ani čumilové z ulice. Fantazie? Ne, reálná skutečnost.

​Venkovní dřevěná terasa je synonymem komfortu

Venkovní dřevěná terasa bude tím pravým ořechovým. Zlí jazykové tvrdí, že je to zbytečný luxus, který snadno nahradí obyčejný trávník. Ale ruku na srdce, komu by se chtělo do rosy, hlíny a hlavně mezi klíšťata a jinou havěť. Na terase je mnohem bezpečněji, ale i pohodlněji. A co víc, nebudou vás po pár minutách studit nohy.

​Sibiřský modřín je kvalitní

Ideálním materiálem na stavbu domácí terasy je sibiřský modřín. Terasová prkna této dřeviny jsou charakteristická leskem, krásným odstínem stříbrné šedé a nízkým podílem suků. Jsou nejen vizuálně úchvatná, ale také vysoce kvalitní. Sibiřský modřín udělá dobrou službu i kolem bazénů, protože je nejodolnějším dřevěným materiálem pro chlorovanou i slanou vodu a velmi dobře reflektuje na protiskluzové úpravy. Nepálí na sluníčku jako běžná dlažba, má extrémně vysoký obsah pryskyřice i hustoty dřeva a je nejtěžší jehličnatou dřevinou, díky čemuž má také přirozenou odolnost proti klimatickým vlivům. Modřín je prostě úžasnou volbou.

​WPC terasa z bambusu

Obecně dobrou pověst má WPC terasa, na kterou dává výrobce záruku až 25 let. Pro WPC terasy a WPC podlahy se používá dřevo s certifikací PEFC, které je zdravotně zcela nezávadné, recyklovatelné, výběrové a velmi šetrné k přírodě. Univerzálním řešením, které nikdy nezklame, jsou terasová prkna BambooGard, která obsahují části bambusu. Bambus je teplý a pružný materiál, jenž je velmi příjemný při kontaktu s pokožkou.

Láká vás představa užít si letošní jaro a léto v paprscích sluníčka nebo za svitu luny? Obraťte se na terasové centrum a nechte si připravit nabídku na míru. Profesionálové z oboru vám obratem připraví nezávaznou kalkulaci a na místo samé se vydá odborný technik. Pak už vás čeká pouhé rozhodnutí, jaký materiál a jaký odstín zvolit. Příjemný začátek sezóny, co myslíte?

Publikováno: 12. 03. 2021

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Barbora Kocourková