Co obnáší práce realitního makléře a kolik si může vydělat?

Realitní makléři jsou ve společnosti v ne úplně ideálním postavení. Odsuzují je přitom často lidé, kteří s nimi nemají přímé zkušenosti. Víte, co přesně práce realitního makléře obnáší? Nebo snad přemýšlíte, že byste se do práce s realitami sami pustili? Přečtěte si, jak realitní makléři pracují, a udělejte si vlastní názor.

Makléřovy kompetence

Práce v realitách vyžaduje určité vlastnosti a schopnosti. Každého asi napadne, že realitní makléř musí oplývat obchodním duchem a být komunikativní. Neobejde se ani bez empatie a schopnosti vcítit se do zákazníka. Makléř také musí být trpělivý. V neposlední řadě je třeba umět nakládat s časem. Důležitá je také ochota se neustále vzdělávat.

Náplň práce

Cíl je všem jasný: prodat nebo pronajmout nemovitost. Co tomu ale všechno předchází? Jak vypadá den realitního makléře v práci? Nejvíce času stráví makléř jednáním s klienty a prohlídkami nemovitostí s potenciálními zájemci. Dále pak připravuje veškeré podklady pro vystavení inzerátu, domlouvá podepisování smluv, komunikuje s úřady apod. Práce probíhá vesměs v terénu, jen minimum času tráví makléř v kanceláři. Neustále by měl být v pohotovosti na telefonu, aby se na něj mohli klienti kdykoliv obrátit.

Kolik si makléř vydělává?

Mnohé určitě zajímá plat realitního makléře. Jednoznačná odpověď neexistuje – záleží především na tom, jak šikovný makléř je a kolik času do práce investuje. Pokud ji bere jen jako okrajový přivýdělek, přijde si na pár tisíc měsíčně, v plném nasazení se dá vydělat až několik desítek tisíc korun. Plat těch nejlepších přesahuje hranici sta tisíc korun. Rozhodující je také délka praxe a reference.

Chcete i vy pracovat s realitami?

Ptáte se, jak se stát realitním makléřem? Nepotřebujete vysokoškolské tituly ani žádnou praxi. Stačí si vyřídit živnostenský list a vrhnout se na to. Důležité věci vás naučí na školení. Pak už jen záleží na vaší šikovnosti a píli. Více informací najdete na www.remaxandel.cz - začít pod křídly zkušených profesionálů je vždy lepší!

Publikováno: 02. 10. 2019

Kategorie: Finance

Autor: Barbora Kocourková