3 tipy, jak zabezpečit domácnost proti zlodějům

„Zloději, zloději, ve dne v noci chodějí!“ Bohužel, na tomto lidovém rčení je v současné době tolik pravdy, až z toho poctivého člověka mrazí v zádech. Je proto dobré s případným pokusem nezvaných hostů o vniknutí do vašeho obydlí předem počítat a co nejvíce jim takový čin dobrou prevencí ztížit a znepříjemnit. Následující 3 tipy pro zabezpečení domácnosti by vám měly pomoci.

Nedávejte na Facebook každý „prd“!

Opatrnosti není nikdy dost. Jednoduše se na Facebooku, Instagramu a dalších sociálních sítích vyvarujte veřejného sdílení fotek a videí, dle kterých si lze snadno poskládat obrázek o dispozici a rozložení vašeho domu či bytu. Stejně tak raději vynechejte chlubící status, že v sobotu odjíždíte na týden na Maledivy, a dům tak zůstane bez dozoru.

Začněte u oken

Nejprve je třeba zabezpečit krajní strany domu, skrze které je vloupání nejjednodušeji proveditelné – tedy okna. Je pochopitelné, že málokdo si v dnešní době v zájmu bezpečnosti nechá na vnější stranu obydlí namontovat nevkusné „vězeňské“ bezpečnostní mříže. Ty sice nápor zlodějů odrazí, ale zato vám budou po celý život pít krev a hyzdit fasádu. Hojně využívanou alternativou jsou dnes bezpečnostní a protisluneční fólie na okna, které jsou vyztužené a chrání okna proti rozsypání na tisíc kusů. Okno tak i po rozbití zůstává v celku a představuje neprostupný val. Protisluneční fólie pak navíc působí jako pasivní klimatizace, zadržují až 98 % paprsků UV záření a vedle nižší teploty tak i chrání interiér před vyblednutím.

Bezpečnostní dveře jsou základ!

Stejně tak patří k elementárním prvkům bezpečností dveře, které se dnes již prodávají v širokém spektru designově provedených variant, takže nikdo na první pohled ani nepozná, že jde o bezpečnostní dveře. To kvůli tomu, že je lze potáhnout masivním dřevem, přírodní dýhou i laminátovým povrchem. Pozitivní je, že zodpovědnost Čechů k nelibosti zlodějů v posledních letech narůstá a o domovy i byty je tak postaráno lépe a lépe. Pokud o zabezpečení domácnosti uvažujete taky, doporučujeme vám odpíchnout se třeba od sortimentu společnosti NEXT, kterou zákazníci hodnotí kladně zejména za bezpečnostní dveře Plzeň, ale rovněž i bezpečnostní a protisluneční fólie na okna, bezpečnostní mříže a elektronické zabezpečení. Stačí se podívat.