Do zlata může investovat úplně každý

Obsah článku:
  1. Poptává ho leckdo
  2. Mincovny
V našich zeměpisných šířkách neustále převládá představa, že investování je určeno pouze pro horních deset tisíc a střední třída nemá tudíž nárok. Jedná se samozřejmě o absurdní nesmysl nemající žádné reálné základy. Naopak, chcete-li zbohatnout bez nutnosti dřít se do úmoru, jde o docela dobrou cestu. Musíte si však vybrat vhodnou komoditu. Nic v rámci investic není stoprocentní, nicméně chcete-li mít alespoň zdání jistoty, jděte do zlata.

Poptává ho leckdo

Zlato bylo vždy velmi cenné a moderní doba na tom nic nemění. V současné době jsou však důvody trochu jiné než v minulosti. Ano, stále jde o vzácný kov a na světě je ho skutečně málo, avšak jeho hodnota se v dnešních dnech odvíjí hlavně podle poptávky, která je skutečně velká. Největší zájem o žlutý kov však pro někoho možná překvapivě nemají ani tak šperkařské dílny, ale hlavně elektroprůmysl. Ten už několik desetiletí exponenciálně roste a potřebuje hodně kvalitního materiálu. Zlato patří mezi těch několik málo surovin, co se mohou pyšnit výbornou vodivostí, což je vlastnost, která je pro fungování jakékoliv elektroniky zcela klíčová. Cena zlata i díky velké poptávce zpravidla zůstává stabilní, nicméně ne konstantně. Jsou zde i výjimky. Investiční zlato dokáže hodně ovlivnit například americká měna. Když dolar ztrácí na hodnotě, cena zlata se naopak navyšuje. V obráceném gardu to samozřejmě funguje také. Chcete-li do zlata investovat, tyto věci byste měli pravidelně sledovat. Bez toho totiž nevyděláte.

Mincovny

Máte-li méně peněz, investujte do levnějších mincí. V případě vyšší investice se už pak spíše vyplatí nakoupit zlaté slitky. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Cena jednotlivých komodit se odvíjí nejen podle aktuálního kurzu, ale určující je i ryzost produktu.

Publikováno: 27. 11. 2021

Kategorie: Finance

Autor: Barbora Kocourková