Rohová kuchyně: Její výhody oceníte nejen v malém bytě

Nemáte tolik místa, kolik byste si přáli? Mnohé české byty prostě nejsou nafukovací a někde se prostor musí ušetřit. Praktičnost nás donutí uvažovat. Cílem je moderní kuchyně, která současně přinese radost při přípravě různých jídel. Vzdušně působící místo, do nějž se budete rádi vracet? Kuchyně nemusí být v žádném případě šedá a omšelá. Naopak, může vypadat moderně a nanejvýš elegantně, co si ještě více přát?

Každý decimetr prostoru je rozhodující

Počítají se i opravdové maličkosti, úspora místa je velmi důležitá – dostane se pak i na vestavěné moderní spotřebiče, bez nichž si už neumíme představit každodenní život. Efektivně uspořádaná kuchyňská linka Gabon opticky rozdělí prostor a nabídne bohaté možnosti, díky kterým si vyrobíte svůj vlastní originál. Menší byt v panelovém domě nebo obecně malé prostory, kuchyně ve tvaru písmene L se sice musí důkladně promyslet, ale pokud budete mít připravený opravdu pečlivý plán, získáte útulné místo, kde nebude chybět nic, co už neodmyslitelně patří do dnešních kuchyní. Rohový dřez nebo pár skříněk, do kterých snadno umístíte to nejdůležitější? Koš na odpadky pod dřezem a dvě různé plochy – místo, kde se všechno připravuje, očišťuje, krájí a seká a pak také to, kde už dochází k tepelné úpravě. Obě plochy pak symbolicky odděluje dřez. Že to nejde a máte doma málo místa? Ale kdeže, čtvrt století zkušeností si poradí s každou výzvou, oslovte renomovanou firmu - například zmíněné studio Gabon - a nechejte si předložit návrh kuchyně přesně na míru!

Zapojte fantazii, nebojte se poliček

Jak také může vypadat dnešní rohová kuchyňská linka? Najděte inspiraci, vyberte barevný odstín, slaďte schéma doslova od A do Z. Výhodné je také vrstvení, nejen spotřebičů, ale i nejrůznějších poliček. Boj s nedostatkem prostoru můžete vyhrát vždycky, stačí jen zapojit fantazii a nebát se menších experimentů. Vždyť moderní doba nabízí tolik možností!

Publikováno: 17. 12. 2020

Kategorie: Interiér

Autor: Barbora Kocourková