Kamerový systém do domácnosti: Co byste měli vědět, než si ho pořídíte?

Dříve jste si mohli nechat klidně odemčené dveře od domu a nic se vám neztratilo. I dnes to takhle někde funguje, například v částech Ameriky. V Česku by se ale člověk bál, co všechno se mu z domu ztratí, než se zase vrátí. O své bezpečí a majetek se bojíme na tolik, že si čím dál častěji domů instalujeme kamerový systém. Kamerový systém není drahá záležitost na koupi, ani na provoz. Může se stát, že ho za celý svůj život nebudete potřebovat. V případě vykradení jde ovšem o pomoc nevyčíslitelné hodnoty. Určitě si ho pořiďte, aspoň jestli žijete v oblasti, kde se krade často, máte doma spoustu drahého vybavení nebo vlastníte chatu v odlehlejší části města, či dokonce na samotce. A na co pamatovat?

Bezdrátové kamery nemusí být vždy výhra

Do domácností si lidé často pořizují bezdrátové kamerové systémy. Jsou praktické, stačí je totiž zapojit do elektřiny a žádné další dráty nejsou třeba. Jenže bezdrátové kamery mají omezený dosah, a pokud máte opravdu velkou zahradu, mohl by to být problém. Kromě toho potřebujete také stabilní a rychlé internetové připojení pro přenos obrazu. Záleží na vás, kam chcete kameru umístit a jak moc by vadilo, kdyby od daného místa vedly kabely.

Dobrou praktikou jsou párové kamery

Plánujete-li skutečně neprůstřelnou ochranu, doporučujeme zvolit párové kamery, což znamená, že se dvojice kamer nainstaluje vždy naproti sobě, aby na sebe viděly. Řeší to případy, kdy pachatel kameru poškodí. Ta druhá ho vidí. Vždy je pochopitelně dobré instalovat kameru na místo, kam se nedá moc dosáhnout, bylo by třeba donést si žebřík apod.

I atrapy mají svůj význam

Jestliže nechcete kupovat rozsáhlý kamerový systém, pořiďte si kromě funkčních kamer ještě několik atrap. Zloděje dokážou zastrašit celkem spolehlivě.

Zvažte pokročilé funkce

Všechny kamery umí nahrávat, standardem bývá také možnost připojit se k nim přes počítač či telefon. Pokročilé funkce se ale často liší. Dražší modely mají vyšší rozlišení, noční vidění, zoom, rozpoznání obličeje, redukci šumu a spoustu dalších vychytávek. Určitě tedy dobře čtěte popis funkcí a nebojte se zeptat v obchodu, co by vám doporučili.

Publikováno: 04. 11. 2019

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková