Na co pamatovat, když se blíží velké stěhování

Blíží se velké stěhování? Ať už se bude jednat o stěhování v Praze nebo v jiném městě, měli byste pamatovat na několik věcí, které vám velkou životní změnu rapidně usnadní. Nebo alespoň zapříčiní to, že bude stěhování velká zábava, nikoliv spíše stres a obavy. Ze všeho nejdříve počítejte s tím, že je nutné plánovat. Plánování je alfou i omegou, a to z jednoho prostého důvodu – nestane se vám, že byste s něčím nepočítali nebo že byste na něco zapomněli. V nejlepším případě si sepište seznam toho, co musíte udělat nebo co musíte sbalit a pusťte se do toho.

Papírování přichází na řadu ze všeho nejdříve

Většina lidí dělá jednu velkou chybu, a sice začne prakticky ihned po stěhování balit všechno potřebné i méně potřebné do krabic. Jenže ve skutečnosti tady toto balení přichází na scénu až úplně naposled. Nejdříve se musíte vrhnout do té nejméně oblíbené práce, kterou je papírování. Ať už se stěhujete ze svého do svého nebo z nájmu, vždycky se se stěhováním nějaké to papírování nese. Odepsat se z příjmu elektřiny, také odhlásit internetové připojení a další věci. Je nutné tento krok učinit co nejdříve, protože lhůty týkající se výpovědi mohou být někdy až několikaměsíční.

Najměte si profíky

Neboli vyřešte logistiku. Samozřejmě tento krok můžete zajistit i sami (stačí mít dostatek řidičů, času i aut), ale pokud oslovíte stěhovací firmu, půjde stěhování jako po másle. A rázem tvrzení, že je lepší vyhořet, než se stěhovat, nebude tak úplně pravdivé (minimálně ne ve vašich očích).

Než přijedou stěhováci

Než vám na dveře zaťuká stěhovací firma, měli byste se zbavit všeho, co už nepotřebujete. Stěhování je ideální chvíle na to, abyste si ve svých věcech udělali pořádnou čistku. Pokud jsou ve vašem interiéru věci, které nechcete nebo které nepotřebujete, sběrný dvůr má několik dní v měsíci (ne-li pořád) otevřené dveře.

Publikováno: 28. 12. 2022

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková