Odborníci z PSS radí: 4+1 zaručené tipy pro jednodušší stěhování

Jistě znáte moudro, podle kterého je lepší vyhořet než se stěhovat. Podle profesionálů z firmy Pražské Stěhovací Služby to tak horké není. V praxi záleží na tom, jak se na stěhování připravíte. Prozradili nám několik praktických tipů, o které jsme se s vámi rozhodli podělit. Zda bude mít přesun vašich věcí na novou adresu hladký průběh, záleží na vašich organizačních schopnostech a šikovnosti. Pokud se vám akce podaří naplánovat tak, aby vše šlapalo „jako na drátkách“, žádné vrásky na čele vám zřejmě nepřibudou. Ovšem může se stát i to, že se pokazí vše, co se pokazit může. Raději si proto dobře rozmyslete, zda pro vás nebude nejlepším řešením levné stěhování pod taktovkou profesionálů... Ale teď již ke slíbeným tipům.

1. Začněte v dostatečném předstihu

Stěhování bytů vyžaduje komplexní přístup (nejedná-li se o přesun pár krabic z 0+1). Proto ho nenechávejte na poslední chvíli a začněte s plánováním alespoň pár týdnů předem. Případně v dostatečném předstihu kontaktujte stěhovací služby.

2. Spočítejte si reálné náklady

Máte pocit, že se vám stěhovací služba nevyplatí, protože si zajistíte stěhování levně sami? Pak si dobře spočítejte, kolik vás bude stát zapůjčení dodávky, pohonné hmoty, obalové materiály... A nezapomeňte na čas, ten jsou přece také peníze

3. Jednu místnost proměňte na skladiště

Umožňují-li to dispozice vašeho bytu, vyhraďte si na krabice s věcmi celou jednu místnost, do které budete postupně přidávat to, co již nepotřebujete. Nestane se vám, že budete několik týdnů v provizoriu.

4. Při balení věcí používejte selský rozum

Jak správně balit? Nejlepší bude, když začnete doplňky a drobnostmi, bez kterých se docela dobře obejdete. A co je hlavní – do jednotlivých krabic dávejte věci, které mají být u sebe. Budete-li je skládat náhodně, připravte se na chaos při rozbalování.

5. Bonusový tip

Chcete prožít stěhování v naprosté pohodě? Nechte si byt přestěhovat na klíč. Obraťte se na odborníky z PSS a nechte je konat práci, ve které patří k těm nejlepším.

Publikováno: 05. 01. 2019

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková