4 hlavní důvody vedoucí k renovaci střešních oken

Pokud jste majitelé rodinného domu nebo žijete v podkrovním bytě se střešními okny, rozhodně se vyplatí sledovat jejich stav. Starší typy okenních rámů nemají potřebné užitné vlastnosti a v některých případech už dokonce neplní takřka žádnou funkci, což se projevuje nejen na komfortu bydlení, ale rovněž na hospodárnosti. Poznáte tu správnou chvíli, kdy je třeba přistoupit k renovaci? V případě, že si nejste jisti, udělejte si čas na následující článek.

1. Tepelná izolace nedosahuje očekávaných výsledků

Kvalitní střešní okna výrazně snižují únik tepla z objektu. Této skvělé vlastnosti využijete především v zimních měsících, kdy je třeba teplo produkovat zátopem. Střešní okna a kvalitní rám jsou nedílnou součástí efektivního a hospodárného bydlení. Naopak v letních měsících se bytelné střešní okno postará o příjemné klima v interiéru tím, že nedopustí jeho přehřívání. Kvalitní sortiment na rozdíl od levných produktů dokáže udržet přijatelné klimatické podmínky v místnostech i ve chvíli, kdy okna zcela uzavřete. Výměna střešních oken by tedy měla nastat ve chvíli, kdy cítíte nepříznivé profukování.

2. Zatékání okenním rámem

Naprosto jasným signálem především u starých typů oken je zatékání. Když se vám po dešti začnou u ostění tvořit fleky od vody, nebo se dokonce začne plíseň, je nejvyšší čas se pustit do renovace. Výměna střešních oken je v takové situaci neodkladná. Přehlížením této problematiky může dojít k výraznému poničení interiéru, ale také například základů střechy, zejména k tlení krovů a latí, takže by se vám následná kompletní oprava domu výrazně prodražila.

3. Pozor na správné zasklení

Renovace střešních oken přichází na řadu i ve chvíli, když objevíte praskliny. Tento problém za žádných okolností nepodceňujte, výměna je zcela nevyhnutelná. Vsaďte na profesionální tým, který se o výměnu postará během několika hodin. Mezi nejrychlejší renovace patří výměna nekvalitního zasklení v zachovalém rámu. V takovém případě renovace probíhá bez stavebních úprav a zásahů do ostění. Kvalitní řemeslník si s takovou operací poradí během deseti minut, aniž by bylo nutné po něm uklízet.

4. Na koho se v krizové situaci obrátit?

Střešní okna jsou dosti specifickou oblastí, proto je třeba se obrátit na zkušené řemeslníky s prokazatelnou praxí. Jen za takových podmínek si můžete být jisti, že renovace střešních oken proběhne bez jakéhokoliv problému. Specialisty s dlouholetou praxí na renovace střešních oken najdete na stránkách společnosti ROTO, kde se sdružují certifikované montážní firmy. Ty vám nabídnou služby výměny oken jak plastových, tak i dřevěných. V portfoliu naleznete okna prémiové kvality s mimořádně efektivními tepelně izolačními vlastnostmi.

Publikováno: 04. 08. 2021

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Barbora Kocourková