Čeká vás likvidace vozidel? Nechte starosti na jiných

Máte doma starý automobil, se kterým už se nedá jezdit? Měli byste ho zlikvidovat, ale stále se snažíte tento nesnadný úkol oddalovat? Vyřešte ho jednou provždy tak, že povinnosti delegujete na jiné. Na firmu, jež se zabývá výkupem aut, i těch nepojízdných a těch, co jsou určena k likvidaci. Co s autem k prodeji? Můžete se vydat do bazaru, tam za něj ale pravděpodobně nedostanete nejvyšší částku. Cílem autobazaru totiž je levně nakoupit a draze prodat. Pokud zveřejníte inzerát na vlastní pěst, možná auto prodáte za víc, ale možná budou zájemci smlouvat. Také budete muset obětovat spoustu vlastního času všem telefonátům, zprávám a schůzkám.

Prodejte auto a o nic dalšího se nestarejte

Tedy aspoň takto se věci měly v minulosti. Dnes už je situace jiná. Ke změně v českém prostředí pomohla společnost Zahotové, jež nabízí výkup nákladních vozidel, osobních automobilů, užitkových strojů, a dokonce i vraků. Vykupují opravdu všechno, podmínkou jsou čtyři kola, aby si vozidlo mohli odvézt. Odvoz zařizují sami a na vlastní náklady, vy se tedy doopravdy zbavíte veškerých starostí.

Cenu znáte předem

Kolik za své auto dostanete? Záleží na jeho stavu, použitelnosti na náhradní díly a dalších faktorech. Částku budete každopádně znát předem. Žádost o výkup vozu podáte online, uvedete všechny informace, přidáte fotografie a společnost vám navrhne cenu. Jestliže ji akceptujete, sami si určíte, kdy mají pro auto přijet. Samotný výkup je záležitostí chvilky. Technik si auto prohlédne a potvrdí, či trochu upraví cenu, na místě podepíšete smlouvu, dostanete protokol o ekologické likvidaci a je hotovo. Samotná likvidace vozidel už je záležitostí společnosti Zahotové, vy nemusíte nic řešit. Dostanete své peníze a je hotovo. Nehrozí, že by vás společnost ještě jednou kontaktovala a cokoliv reklamovala. Tato praxe je běžná jen tehdy, když prodáváte auto soukromě přes inzerát.

Publikováno: 27. 09. 2021

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková