Přehled ručního a elektrického nářadí, které by doma nemělo chybět ani vám

Přivrtat police, opravit zásuvku, vyměnit kování... doma je stále co na práci a údržbě se zřejmě nevyhnete ani vy. A pokud nechcete volat řemeslníka kvůli každé drobnosti, měli byste si opatřit alespoň základní nářadí, které budete mít vždy po ruce. Pokud vaše skříňka na nářadí zeje prázdnotou, máte nejvyšší čas vše napravit. Blíží se léto a i vy budete mít dost času na to, abyste dali do pořádku resty, které vás pronásledují již několik měsíců. Přestaňte se vymlouvat na to, že nedisponujete potřebnými nástroji a na to, že vám je soused odmítl půjčit. Vydejte se s námi na nákup!

Bez kterého ručního nářadí se doma neobejdete?

Nemusíte být zrovna kutil, ale bez kladiva, kombinaček, sady šroubováků či sekerky se zkrátka neobejdete. A chystáte-li se do komplikovanějších prací, rozhodně na nářadí nešetřete. Uvědomte si, že levné nářadí nevydrží ani zlomek toho, co kvalitní nástroje a zpravidla nejsou ani ergonomické. Práce s nářadím, které vám nesedí v ruce, je příliš těžké a okamžitě se opotřebuje, vás nebude bavit a ve finále se stejně prodraží. Investice do kvalitního ručního nářadí se vyplatí, což oceníte hned poté, co se ho chopíte do ruky. A samozřejmě i po letech, kdy si uvědomíte, že jste nákup nářadí nemuseli opravdu dlouho řešit.

Co nezvládne ruční, hravě vyřeší elektrické

Nekutil, který se k menším opravám a úpravám dostane jen párkrát do roka, si zřejmě vystačí s ručním nářadím. Ale co když budete nářadí potřebovat mnohem častěji? Nechcete-li ztrácet čas a zbytečně se namáhat, pořiďte si alespoň základní elektrické nářadí v podobě aku-vrtačky či aku-šroubováku. Od věci zřejmě nebude ani bruska (přečtěte si, jak ji správně vybrat) nebo pila. Ale to už závisí na vás a vašich požadavcích. V případě elektrického nářadí platí výše zmíněné tvrzení o kvalitě dvojnásob. Mezi cenově přijatelné a přitom vysoce kvalitní elektrické nářadí patří značky jako Makita, Milwaukee, Narex či Metabo. Praktické informace i recenze a testy nářadí najdete na skladnaradi.cz.

Publikováno: 19. 10. 2019

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková