Vyplatí se v dnešní době investice do fyzického zlata?

Investiční zlato v posledních měsících opět nabralo na popularitě. Jeho cena strmě stoupá a odborníci předpokládají býčí trend. Debaty o tom, jestli tímto způsobem můžete zhodnotit svoje peníze, se tak opět otevřely. Investiční zlato je tu s námi už dlouhá staletí a vždy symbolizovalo uchovatele hodnoty. V posledních měsících však budí mnohem větší rozruch než v minulosti. A není se čemu divit. Jeho cena se vyšplhala na historická maxima. Navíc se zdá, že by se na vysokých číslech mohlo držet velmi dlouho. V tomto článku si tedy probereme, jestli je investice do fyzického zlata dobrou volbou.

Co je to fyzické zlato?

Nejprve si ale pojďme říct, co se pod pojmem fyzické investiční zlato vlastně skrývá. Jde především o slitky, mince, cihličky a další předměty, na které si můžete fyzicky sáhnout. Po jejich zakoupení si jej můžete přinést domů, uskladnit je a kdykoliv prodat. Koupit fyzické zlato přitom není nic těžkého. Nepotřebujete k tomu žádnou investiční platformu, brokera a další prostředníky. Stačí mít pouze dostatek financí a nejlépe i bezpečné místo, kam ho následně můžete uložit. Ale ani to není podmínkou. Dalo by se tedy říct, že nakoupit fyzické investiční zlato je stejně tak jednoduché jako nákup oblečení nebo potravin.

Vyplatí se investiční mince?

Cena zlatých investičních produktů se určuje hned podle několika kritérií. A ne vždy závisí pouze na gramáži. Příkladem budiž mince a pamětní medaile - jejich cena do značné míry závisí na sběratelské hodnotě. Pro investora je proto mnohem výhodnější nákup zlatých slitků, v jejichž případě platí pouze za kov jako takový. A mimochodem, žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí, není však problém zakoupit například slitky z produkce švýcarských firem Argor Heraeus a P.A.M.P. Bohatou nabídku investičního zlata najdete v e-shopu Zlate-mince.cz, který provozuje zavedený prodejce Zlaté Mince - Numismatika. Stačí si vybrat z nabídky slitků, jež nakupuje u dceřiné společnosti rakouské centrální banky - a může proto garantovat ryzost i původ. Přidejte se k více než 60 tisícům spokojených zákazníků a začněte co nejdříve s budováním svého zlatého portfolia.

Publikováno: 06. 11. 2020

Kategorie: Finance

Autor: Barbora Kocourková