I nové matrace se dají koupit výhodně

Chystáte se udělat generální výměnu matrací ve vašem příbytku? Protože kvalitní matrace dokáže nakousnout rodinný rozpočet docela výrazně, vyčkejte na akce, díky kterým můžete ušetřit řádově až deseti tisíce.

Vyčkejte na akce. Matrace koupíte za hubičku

Trpělivost růže přináší, rčení, které bez váhání můžeme použít i na obchodnické akce. Tady by to však chtělo upřesnit, že trpělivost peníze přináší. Při pořizování matrací se může jednat o nemalé částky. Obchodníci se v pravidelných intervalech předhánějí v tom, kdo omráčí své zákazníky větší slevou. Ty se často šplhají i k 50-ti procentům z původní ceny. Důvodem nemusí být jen potřeba redukování skladových zásob, ale nástup nových modelových řad. Pokud tedy plánujete nákup matrací a neupínáte se na konkrétní značku, či provedení, vyčkejte na akce. Matrace pak pořídíte výrazně levněji.

Levné matrace nekulhají kvalitou

Pokud se obáváte, že nákupem levné matrace budete muset volit kompromis a ubrat z nároků na kvalitu, obáváte se zbytečně. Už proto, že důvodem akčních slev je často naskladnění nových produktů jednotlivých výrobců. Prodejci proto musí na situaci reagovat, vytvořit prostor pro nové zásoby a ty původní ztenčit na minimum. Nejjednodušší cestou, jak toho docílit, je poskytnout na vybraný sortiment výraznou slevu. V praxi to znamená, že když matrace dnes stojí deset tisíc, zítra ji budete moct pořídit za polovinu. A to je rozdíl, pro který se vyplatí počkat.

Matrace 1 + 1 – nejoblíbenější sleva

Pokud potřebujete koupit dvě stejné matrace, nemůže vás potkat lepší akce. Za jednu cenu pořídíte dva kvalitativně i vizuálně naprosto shodné produkty. Akci „matrace 1 +1“ vidíme u obchodníků poměrně často, protože se u zákazníků těší velké oblibě. A i tady platí, že se vztahuje na plně funkční matrace s viskoelastickou náplní nebo s výplní z PUR pěny. Pokud chcete výrazně ušetřit, tak nákup matrace zbytečně neuspěchejte a zapátrejte, zda ve vašem okolí neprobíhají výhodné slevy.

Publikováno: 15. 01. 2020

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková