Odborníci radí: Proč čištění odpadu (ne)zvládnete vlastními silami?

Znáte ten pocit, kdy se zvednete z toalety a jako vždy zmáčknete splachovací tlačítko... a voda zapomene odtéct z mísy? Ucpané potrubí je problém, který přichází znenadání a je ho třeba neprodleně vyřešit. Na druhou stranu se není čemu divit, trubky se postupně zanáší nečistotami a je otázkou času, kdy v nich vytvoří neprostupná bariéra. Co si v takové chvíli počít? Nezbude vám, než ucpaný odpad vyčistit. Ale sami to pravděpodobně nezvládnete. Jak se věcí mají, nám prozradili odborníci z firmy Herčík a Kříž. Vědí, o čem mluví, protože čištění kanalizace v Praze je jejich každodenním chlebem.

Profesionálové disponují odpovídající technikou

Bince se nezbavíte dobrým slovem. Musí se použít odpovídající nástroje. A nic na tom nemění ani fakt, že máte po ruce zvon a mechanické kovové pero. Jen si to vyzkoušejte a pochopíte, proč profesionálové používají mnohem sofistikovanější pomocníky. Například výkonné motorové pero a další přístroje, které pracují na bázi vysokotlakého proudu vody. Díky nim se dostanou i do takřka nepřístupných míst. Třeba i do kanalizace.

Máte čas, ztrácet čas?

I kdyby se vám – čistě teoreticky – nakonec potrubí podařilo uvolnit, pravděpodobně byste voňavou prací ztratili spoustu drahocenného času a vyslovili během ní více sprostých slov než za celý rok. Pokud se obrátíte na specializovanou firmu, jako je Herčík a Kříž - čištění odpadů Praha, budete mít toaletu v provozu během pár minut. Pracovníci mají dlouholetou praxi a jdou přímo na věc.

Stoprocentně průchodný odpad

Vraťme se ještě nakonec do teoretické roviny. Jestliže byste se odpad přeci jen rozhodli uvolnit vlastními silami, jaká je pravděpodobnost, že se zbavíte všech usazených nečistot? Chcete-li mít jistotu, že v potrubí nezůstaly žádné nečistoty a budete mít od ucpaného odpadu na dlouho klid, raději se obraťte na profíky. Přeci jen jde o odbornou činnost, která si žádá dodržení určitých postupů - a jak již bylo zmíněno výše - patřičné vybavení.

Publikováno: 16. 03. 2019

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková