Výhodné možnosti nebankovních půjček

V okamžiku, kdy začínáte mít potíže s penězi a hledáte způsob, jak zabránit dalším problémům, můžete se obrátit na některou z mnoha firem, jež poskytují nebankovní půjčky. Ty jsou vhodné hlavně pro osoby, u nichž je malá pravděpodobnost, že jim peníze poskytne jejich banka. U nebankovních půjček existuje celá řada variant. Jaké z nich vyžadují minimum dokladů, přičemž lze mít k dispozici značnou sumu peněz?

Půjčka se zástavou

První volbu představuje půjčka ručení nemovitostí. Jak už z jejího názvu vyplývá, jedná se o případ, kdy peníze získáte na základě zástavy nějaké nemovitosti, kterou vlastníte. V určitých případech se za vás může svojí zástavou zaručit i třetí osoba, musí o tom ale samozřejmě vědět a souhlasit s tím. Výhodou půjčky se zástavou je fakt, že se takto dají získat klidně stovky tisíc korun, přičemž vám solventní společnost nabídne transparentní a férové podmínky tak, abyste peníze mohli bez problémů vracet a o zastavěný majetek snadno nepřišli, což je jinak dosti značným problémem u různých lichvářů. U každé nebankovní půjčky si hlídejte, zda nemá zbytečně přehnané úroky ve výši desítek procent, případně zda není splatnost nastavena na nesmyslně krátkou dobu, kvůli čemuž byste pak nemohli včas a řádně splácet.

Podnikatelský úvěr

Další oblíbenou variantou je podnikatelský úvěr na nemovitost. Jedná se o podobný produkt jako výše uvedená nebankovní půjčka s ručením nemovitostí. Ovšem s tím rozdílem, že je přímo určena pro podnikající subjekty, ať už jde o právnické, potažmo fyzické osoby, tedy živnostníky. Také zde platí obecná pravidla, jimiž byste se měli řídit, než dojde k podpisu smlouvy. Transparentnost, co nejnižší splátky a úrokové sazby, férové jednání ze strany poskytovatele – to jsou základní parametry moderní nebankovní půjčky. Beze zbytku je naplňuje kupříkladu společnost Nebankovní finance, která zároveň nabízí i oba výše uvedené typy produktů.

Publikováno: 21. 02. 2022

Kategorie: Finance

Autor: Barbora Kocourková