Likvidace aut musí probíhat ekologicky. Jak si ulehčit práci?

Jako majitelé starého, nepojízdného vozidla, případně rovnou vraku, máte ze zákona povinnost zajistit jeho likvidaci. Ta musí proběhnout maximálně ekologickým způsobem. Pokud si vše budete zařizovat svépomocí, čeká vás poměrně dost úkonů, kvůli nimž ztratíte spoustu drahocenného času a energie. Co dělat, když se stresu v rámci likvidace vozidla chcete vyhnout? Stačí se obrátit na specializovanou firmu.

Postup v rámci pomoci s ekologickou likvidací vozidel

V tuzemsku dnes funguje poměrně dost společností, jejichž doménou je právě výkuplikvidace aut. Většinou vše probíhá tak, že svůj vůz přistavíte, zástupce firmy jej ohodnotí a vyplatí vám v rámci kupní smlouvy nějakou částku, a to z toho důvodu, že každý vůz (byť se jedná třeba o vrak) má stále určitou hodnotu. Dají se z něj použít součástky na náhradní díly, jiné prvky se pro změnu mohou recyklovat a využít třeba v jiném odvětví nežli v automobilovém průmyslu. Poté, co si auto společnost převezme, zajistí jeho řádné a ekologické zlikvidování, načež vám vystaví příslušný certifikát o tomto procesu. S ním pak musíte zajít na registr vozidel, protože z něj auto potřebujete odhlásit. A k úspěšným odhlášením jsou potvrzení o ekologické likvidaci vozidel nezbytná.

Likvidace za hotové peníze

Když nevíte, na koho se obrátit, je možné kontaktovat společnost, jež se prezentuje na webu zahotove.cz. Likvidace vozidel je její hlavní činností. Jak už ze samotného názvu webu vyplývá, za svůj vůz obdržíte peníze v hotovosti, a to ihned po podpisu kupní smlouvy. Výsledná suma je kromě jiných parametrů závislá na tom, o jak starý vůz jde, v jakém stavu se nachází, případně kolik součástek se dá znovu použít na náhradní díly. Výhodou je to, že auto nemusíte nikam odvážet, firma si totiž odvoz zajistí sama. Stačí uvést, kam si pro něj má přijet. Ušetříte díky tomu poměrně dost času a nečekají vás prakticky žádné starosti. Nesmíte jen zapomenout na odhlášení z registru vozidel a ukončení smlouvy o povinném ručení, potažmo třeba havarijním pojištění pro daný vůz.

Publikováno: 25. 12. 2022

Kategorie: Finance

Autor: Barbora Kocourková