Moderní bydlení se bez světla neobejde. Jaká svítidla vybrat do jednotlivých místností?

Dnes touží každá mladá rodina po moderním bydlení. Je to pochopitelné, moderní bydlení je krásné, příjemné, návštěvy ho pokaždé chválí. Není tedy důvod neinvestovat do moderního vybavení, ale čím začít? Zařídit si dům moderně, to se řekne lehce, jenže hůře se to koná. Musí se procházet hromada časopisů o bydlení, které prozradí, co je zrovna v módě, co do svého obývacího pokoje dát můžete a co nikoli, co se hodí do jídelny a co se naopak hodí do koupelny. Abyste však nemuseli ztrácet čas nad časopisy, poradíme vám konkrétně s osvětlením moderního domu. Osvětlení je totiž to nejdůležitější a také se podílí na moderním vzhledu vašeho domu. I když navštěvujeme známé, i když pročítáme časopisy o bydlení a už třeba máme jistou vizi, nevíme, kde začít. Začít by se však mělo od zmiňovaného osvětlení, které je taktéž součást každého moderního bydlení, i když se právě na osvětlení velice často zapomíná.

Jaké osvětlení je nyní moderní?

V nedávné době do světa moderního bydlení zavítalo několik druhů osvětlení, a sice krásná závěsná svítidla, která se hodí zejména do jídelny. Je ale pravidlem, že se do jídelny závěsná svítidla dávají rovnou po třech kusech. Kupte si tedy takový stůl, který všechna tři svítidla pokryjí. Neměl by být zbytečně krátký, ale tři svítidla by ho měla pokrýt. Moderní je také osvětlení zrcadla v koupelně. Odborníci jsou toho názoru, že osvětlení v koupelně by mělo být jedno hlavní a zbylá svítidla by měla být v zastoupení u zrcadla. Co se týče chodby, sem stačí instalovat krásná sádrová svítidla, která jsou nepatrná a jednoduchá. Ta samá svítidla se hodí do ložnic. Do ložnic volte taktéž jedno hlavní svítidlo, které bude přímo uprostřed místnosti.

Kde moderní svítidla seženu?

Moderní svítidla jsou v současné době snadno k dostání, ovšem jak rozeznat kvalitní svítidla od nekvalitních, která nám spadnou co nevidět na hlavu? Jednoduše. Nakupujte v eshopu osvetleni.com, kde je výběr víc než pestrý a bohatý.

Publikováno: 30. 10. 2018 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Interiér

Autor: Barbora Kocourková