Kde si půjčit ihned (nejen) na provoz domácnosti?

Přišel vám nedoplatek za energie, který byste měli urychleně uhradit, ale nemáte bokem potřebný obnos? Anebo se vám rozbil důležitý spotřebič, bez kterého se v žádném případě neobejdete? Pokud jde o skutečně neodkladný a opodstatněný výdaj, můžete si na něj půjčit. Jako dobré řešení se mnohdy jeví tzv. rychlá půjčka neboli mikropůjčka. Co byste o tomto specifickém úvěru měli vědět?

Základní charakteristika rychlých půjček

Rychlá půjčka ihned na účet, SMS půjčka, půjčka do výplaty... na produkt narazíte pod různými názvy, ale vždy funguje na podobném principu. Jedná se o dostupné úvěry s menším úvěrovým limitem a splatností v řádu týdnů (obvykle 30 dní s možností prodloužení). A protože již nějakou dobu na segment nebankovních půjček dohlíží ČNB, nemusíte se obávat finančních predátorů a podvodníků. Největší výhodou rychlé půjčky patří minimální administrativní zátěž. V praxi to znamená, že vyřízení netrvá déle, než je opravdu nutné a peníze tak můžete mít ve stejný den, kdy o půjčku požádáte. Přesto se připravte na to, že si vás poskytovatel důkladně prověří, což je ostatně jeho zákonná povinnost. Celou záležitost lze naštěstí vyřídit online, takže nebudete muset vážit cestu na pobočku. Abyste však měli peníze k dispozici ihned, musíte splnit následující podmínky:
  • splnit obecné požadavky úvěrové společnosti (plnoletost, doložení identifikačních dokladů...)
  • být dostatečně bonitní (poskytovatel může žádat potvrzení o výši příjmů)
  • disponovat mobilním telefonem (je zapotřebí k autorizaci registrace)
  • mít účet ve stejné bance jako poskytovatel (převod se uskuteční okamžitě)

A co v bance, půjčí vám rychle?

Další možností, jak získat peníze co nejrychleji, jsou tzv. předschválené půjčky v bance. Banky nabízí určité částky na základě zůstatku na účtu, pohybu peněz a transakční historie. Většinou však nakonec nabídnou jinou částku, než jakou původně avizují. Získání těchto půjček je samozřejmě podmíněno splněním veškerých podmínek a může trvat i několik dní. Rychlá půjčka ihned na účet je většinou mnohem rychlejší.

Publikováno: 17. 10. 2017 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Finance

Autor: Barbora Kocourková

Tagy: rychlá půjčka | rychlá půjčka na účet ihned