Výběr baterií do koupelny: Zvažte technické řešení i design

Pokud se chystáte nakupovat nové baterie do koupelny, vyplatí se si před nákupem ujasnit hned několik věcí. Především je nutné znát velikost umyvadla či vany. Určitě se vyplatí připlatit si kvalitu, zejména pak tehdy, pokud se jedná o baterie do domova, kde pravidelně bydlíte a používáte je tedy několikrát denně. Především je vhodné ubezpečit se o tom, že kartuše, kde se mísí teplá a studená voda, je vyrobená z keramiky. Plastová se totiž začne velmi rychle opotřebovávat a baterie bude prokapávat.

Kde bude baterie umístěná?

Pro výběr je klíčové vědět, zda budete baterii instalovat na stěnu, přímo na vanu/umyvadlo nebo bude zabudovaná pod omítkou či obkladem. Podle toho volíte baterii nástěnnou, jež se umisťuje na omítku či obklad. Naopak stojánková patří přímo na umyvadlo či bidet, kde se také nejčastěji využívá. Zvláštní kategorií je baterie podomítková, kdy se technika baterie schová za obklad, což má hezký estetický efekt a baterie se také nemusí udržovat.

Design nepodceňte

Dříve byl typický chromový design a oblé tvary, dnes je nabídka daleko širší. Proč ji tedy nevyužít? I bydlení může být stylové a trendy. Na výběr mohou být velmi moderní baterie, které mají černou barvu a na první pohled upoutají. Baterie Mexen nabízí širokou škálu různých typů a tvarů, ze kterých si vybere skutečně každý.

Je však vhodné myslet nejen na celkový styl koupelny, ale také na praktičnost a možnosti údržby. Připravte se na to, že některé záhyby baterií se mohou obtížně čistit od vodního kamene a zejména v tmavém provedení může být hodně viditelný. To vše zvažte před nákupem a ujistěte se, že počítáte s výhodami i nevýhodami. Baterie Mexen jsou dobrou volbou nejen do koupelny, ale také do kuchyně nebo kamkoliv jinam. Jde o kvalitní produkty, které jsou osvědčené a mají velmi hezký design i odolnost.

Publikováno: 28. 12. 2021

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková