V moderních koupelnách se přestávají používat obklady

Pokud se domníváte, že jednou z nenahraditelných součástí koupelen jsou obklady, potom jste na omylu. Představují sice tradici, bez které si jen málokdo dokáže představit koupelnu, ovšem současné trendy se ubírají zcela jiným směrem. Koupelny dávno nemusí představovat pouze kachličku na kachličce. Jestliže jste se rozhodli pro rekonstrukci místnosti, kde nejenže vykonáváte každodenní hygienu, ale i relaxujete po náročném pracovním dni, nabízí se vám celá řada funkčních a elegantních řešení. Obklady vskutku nehrají hlavní roli, ba naopak bytoví architekti od nich upouští.

Používají se speciální barvy a cementové stěrky

Obklady pomalu, ale jistě nahrazují speciální barvy a cementové stěrky, případně se jednotlivé materiály kombinují i s dlažbami. V bytové architektuře se fantazii meze nekladou. Do popředí se prodírají také vinylové tapety, jež jsou do koupelny jako stvořené. Vytvoříte tím ojedinělou místnost s nevšedním designem. Všechny epoxidové nátěry, benátské štuky a cementové stěrky nenasáknou a jsou odolné vůči oděru, a to jsou důvody, proč u bytových designérů dané materiály vítězí.

Co dál by v koupelně nemělo chybět?

Dominantou koupelny je bezpochyby vana, případně sprchový kout. Do prostorných místností se perfektně hodí samostatně stojící vany, neboť působí nadčasově. Dále koupelnám dokonale sluší keramická umyvadla pouze položená na nějakém koupelnovém nábytku. K umyvadlu potom slaďte dávkovače na mýdla, přičemž se dají sehnat také keramické varianty, a kelímky na zubní kartáčky. Samozřejmostí jsou i další prvky – od poliček přes zrcadlo až po úložné prostory na kosmetiku. Vytvořte si z nijak nezajímavé koupelny místo plné relaxace a odpočinku, kde se budete cítit příjemně. Koupelna bez obkladů se stane chloubou vaší domácnosti.

Publikováno: 25. 10. 2018

Kategorie: Interiér

Autor: Barbora Kocourková