Vozík na přepravky usnadní manipulaci ve skladu

Když se řekne sklad, většina lidí si vybaví palety a vysokozdvižné vozíky. V potravinářství a dalších oblastech však může vypadat i úplně jinak. Místo palet se ve skladu mohou nacházet přepravky a ty se lépe než vysokozdvižným vozíkem přepravují pomocí speciálních vozíků. Potřebujete ve skladu převážet přepravky nebo bedny? Typické je to v pekárnách, potravinářství, zdravotnictví, při zpracování masa. Přesně do těchto a také dalších odvětví dodává své vozíky firma PK Group.

Vozíky na přepravky s nosností až 500 kg

Vozík na přepravky od společnosti PK Group má nosnost až 500 kg, dlouhou životnost a velmi kvalitní podvozek. Na výběr je mnoho barevných variant rámů a materiálů, i kolečka si lze zvolit podle toho, na jakém povrchu bude s vozíky manipulováno. Tradiční vozík pod přepravky je kovový, disponuje čtyřmi otočnými kolečky a rámem, do kterého se pevně zasadí přepravka. Přepravky lze následně samozřejmě stohovat. V nabídce je ale třeba i přepravní vozík na nábytek, jenž má místo kovového rámu desku, na niž nábytek položíte. Oblíbené jsou taktéž vozíky s mřížkou. Kolečka lze vyměňovat, lze je zakoupit i samostatně, na výběr jsou například kolečka vyrobená speciálně do míst s vysokými teplotami.

Nádoby a přepravky na cokoliv

V nabídce firmy však nejsou pouze vozíky pod přepravky, nýbrž také samotné přepravky a spousta dalších obalových a přepravních produktů. Nechybí ani specifičtější nádoby, jako jsou třeba plastové sudy, konve, barely atd. Pro potravinářský průmysl přijdou vhod termoboxy. Ano, spousta obalů a přepravek je plastových. Ačkoliv se ekologové k plastu staví negativně, plast sám o sobě není vůbec špatným materiálem. Pro přepravní účely je naopak ideální, protože má nízkou hmotnost a dlouhou životnost. Pokud se pak zodpovědně recykluje, není pro planetu zátěží – ba naopak jí prospěje, protože vydrží sloužit dlouhá léta.

Publikováno: 22. 07. 2021

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková