Stěhování a jak ho zvládnout bez starostí

O stěhování toho bylo napsáno již mnoho, ale přece jen si rádi přečteme nějaké nápady, rady a tipy, jak vše dobře zvládnout. Stěhování je dnes běžnou záležitostí většiny z nás, neboť to zkrátka k životu patří. Protože se jedná o akci, které předchází jistě velké rozhodnutí, musíme se určitě nejdříve poradit se svými blízkými. Není totiž ničím neobvyklým, odstěhovat se za prací třeba i na druhý konec republiky nebo dokonce i do jiné země. V dnešní době jde o standardní postup. Někdo v tom má doslova praxi, jiný se stěhuje poprvé v životě. Aby vše proběhlo, tak jak má, může pomoci těchto pár řádků.

Dokonalý plán a správná organizace

Jelikož není stěhování za pár minut hotové, musíme si celou akci dobře naplánovat. Jen tak se vyhneme nepříjemným situacím, stresu a zmatku, který by kolem všeho nastal. Pokud se stěhujeme za prací, jistě máme nejméně měsíc na to, abychom se stihli odstěhovat. Tady už musíme vědět, zda si na to všechno najmeme profesionály nebo se odstěhujeme pomocí vlastních sil. Obě možnosti jsou reálné, obě možnosti mají svá pro a proti a obě možnosti vyžadují správnou organizaci. Také se již dopředu snažíme sbalit všechny sezónní věci, které nám při stěhování jistě tolik chybět nebudou, ale v době své největší potřeby se budou určitě hodit. Jde zejména o lyže a k tomu potřebné vybavení a podobně. Jestliže známe již pevně stanovený termín stěhování, tak si objednejme na ten den stěhováky. Pokud máme pocit, že objednat si firmu 2 dny před termínem stačí, tak musíme konstatovat, že tady asi neuspějeme. Mnohé firmy jako naschvál mají obsazený termín a nám pak nezbude, než si poradit sami.

Stěhování svépomocí

Pokud si ale myslíme, že vše zvládneme levou zadní, můžeme se směle pustit do toho. Stěhování nemusí být jen noční můrou a jestliže si vše dobře zorganizujeme, můžeme mít práci hotovou ani nevíme jak. Měli bychom ovšem počítat s tím, že stěhování nás bude stát zřejmě hodně fyzických sil, neboť nábytek bohužel nemá nožičky a do dodávky nenaskáče sám. Také bychom se mohli setkat s nečekanými situacemi, které mohou být i tak trochu stresující. Ovšem s pomocí pár přátel a známých se to dá zvládnout. Pozitivní na tom všem také je, že nás celá akce bude stát zhruba jen basu piv nebo pořádnou večeři.

Stěhováci

Jak už bylo řečeno výše, pomoc profesionální stěhovací služby se jistě vyplatí, zvlášť v případě, že nemáme čas nebo pokud nemáme dostatek přátel na výpomoc. Také zde odpadají situace, kdy zjistíme, že nám ta velká skříň nevleze do auta. Profesionální stěhováci jsou vybaveni veškerou potřebnou technikou, která je k této akci potřeba a mají i dostatek zkušeností, které využívají v praxi. Jde zejména právě o případy, kdy se některý kus nábytku zkrátka nevejde do auta nebo do vchodových dveří a tady nastává situace, kdy se musí nábytek demontovat. Tyto i jiné doplňkové služby mají ve svém portfoliu stěhovací firmy, ale je třeba se na to dopředu zeptat. Pokud nejsou zahrnuty ve smlouvě, nemůžeme očekávat, že nám někdo vynese nábytek do 5. patra nebo že nám nábytek v nutném případě někdo demontuje a následní i složí.

Stěhování na míru

Pojem stěhování na míru má v posledních letech zelenou. Jde prakticky o podobnou službu stěhovací firmy, jako je tomu u stavby na klíč, které nabízejí stavební firmy. Zde můžeme očekávat maximální komfort nabízených služeb a to od balení, přes úklid až po samotnou realizaci a vybalení nábytku. Lidé tuto službu využívají zejména v případech, kdy jsme pracovně hodně vytížení a zkrátka nestíháme řešit ještě stěhování. Také se hojně využívá při realizaci stěhování do zahraničí. Najít si spolehlivou firmu také není velký problém. Stačí se podívat na reference klientů, kteří využili služeb před námi nebo se můžeme informovat třeba i na internetu.

Generální úklid

Stěhování je také skvělou příležitostí, jak se zbavit starých a nepotřebných věcí, které nám dlouho ležely v komoře nebo ve sklepě. Pokud je opravdu nepotřebujeme, neváhejme a všeho se rovnou zbavme. Máme tak majetek rozdělený, roztříděný a můžeme je také věnovat třeba na charitu nebo svým přátelům.

Publikováno: 11. 03. 2019

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková