Jak vymalovat kuchyň nebo ložnici

Kuchyně je jedním z nejvýznamnějších míst v domě. Ve večerních hodinách, přicházejících z práce nebo ze školy, si celá rodina sedí u stolu, večeří, vypije si šálek čaje. Kuchyně je takovým srdcem domova a tak ba měla být i v harmonickém tónu vymalována. Jaké barvy zvolit a jak připravit stěny pro kuchyni, ale i například pro ložnici?

Příprava je důležitá

Ze všech nejdříve bychom si měli stěny místnosti, které chceme malovat dobře připravit. Je to celkem důležitá fáze celého malování, www.malirstvipraha.cz/, protože pokud bychom toto nedodrželi, hrozí nám, že by výsledek nebyl tak dokonalý jak bychom si představovali. Zejména starý nátěr je třeba odstranit, také vyrovnat nedokonalosti nebo naopak vyplnit díry a stěnu napenetrovat speciálním nátěrem k lepší přilnavosti malby, www.malirstvipraha.cz/. Penetrace existuje hloubková nebo univerzální, která může být použita na většinu podkladů. Také staré tapety je nutné odstranit. Barva musí dobře přilnout a pokud se budeme snažit tapety přetřít, můžeme si také zadělat na pořádný průser. Stěny by nemohly dýchat a hrozila by plíseň, o kterou asi nikdo nestojí.

Malování kuchyně

Při vaření se zpravidla na povrchu kuchyňských stěn vytvářejí skvrny od mastnoty, mohou se objevit usazeniny prachu a kondenzace. Aby byla kuchyně vždy čistá a krásná, musíme si vybrat barvu, která bude odolná. Mohou to být odstíny barev latexových nebo akrylátových. Proto bychom měli zvolit barvu pro stěny a strop, která je vhodná pro celkový design. To není snadné, protože barva do kuchyně má řadu typů a odstínů. Trh barev a laků na trhu je pozoruhodný ve své rozmanitosti.

Jaká barva bude vhodná?

Při rozhodování, která barva je nejvhodnější pro malování, www.malirstvipraha.cz/, stěn v kuchyni, je důležité nejen vybrat dokonalý stín. Nejprve se musíte ujistit, že materiál má vhodné vlastnosti. Tmavé tóny vizuálně zužují prostor,stěny příliš světlých odstínů se budou muset často omývat. Můžeme ale zvolit i odstíny barev, které například zvyšují chuť k jídlu.

Ložnice

Mnozí z nás si asi říkají, že když chceme vymalovat ložnici, www.malirstvipraha.cz/, stačí jen, když si koupíme barvu a můžeme začít. Barva se nám líbí a to přece postačí. Není to tak úplně pravda. Ložnice je místem pro odpočinek a klid. Proto bychom měli volit spíše tlumené barvy. Nikdy bychom ale neměli použít víc než dvě základní barvy. Je také možné vybrat si jednu základní barvu a využít veškeré rozmanitosti odstínů této barvy. Ten nejtmavší odstín je ovšem vhodné použít na stěnu za postelí. Oranžová, tyrkysová, zelenkavá, žlutá jsou energické barvy. V pokoji je možné požít maximálně tři odstíny jedné barvy.

Bílá

Základní barvou je bílá. Pro někoho ale může znamenat spíše nudu, ale je to jediná barva, která se dá kombinovat se všemi ostatními barvami z palety. Je ale něžná, andělsky čistá a přirozená.Je symbolem perfekcionismu a touhy po dokonalosti . Společně s doplňky dokáže udělat nejen z ložnice dokonalou místnost.

Malování svépomocí nebo s profesionálními malíři, www.malirstvipraha.cz/

Malování není nijak těžká záležitost, ale ne všichni jsou šikovní domácí kutilové, kteří zvládnou i tohle. V takovém případě si raději pozvěme na pomoc profesionální malířskou firmu, www.malirstvipraha.cz/ jejich zkušenosti se jistě vyplatí, abychom měli interiér opravdu dokonalý a takový, jaký si představujeme. Disponují také moderním náčiním k tomu potřebným, ale mají různé nápady, které se jistě budou hodit. Jako například malování pomocí dekorativního válečku. Tato technika malování byla velmi oblíbená v 80.letech minulého století. Dnes se vrací do módy a na výběr máme mnoho zajímavých vzorů.

Publikováno: 20. 11. 2019

Kategorie: Interiér

Autor: Barbora Kocourková