Kde nakoupit a jak vybírat koncové měrky?

Pro přesné výsledky ve strojírenství a maximální kontrolu nad kvalitou vyrobeného nástroje či součástky jsou nezbytné nejrůznější měrky a pomůcky na měření. Při jejich výběru je důležité sledovat několik různých parametrů. Výběrem koncových měrek u profesionálů navíc nemusíte zaplatit nijak vysoké částky, a přesto získáte vybavení, které splňuje potřebné normy.

Koncové měrky podle norem

Když se rozhodnete pro koncové měrky, máte na výběr ze dvou základních variant. Jde o rozdíl mezi materiálem. Některé jsou vyrobené z oceli, ale jiné z keramiky. Použitý materiál záleží z velké části na plánovaném způsobu využití. Keramické varianty jsou však výrazně odolnější vůči otěru. Sady koncových měrek splňují normu ISO 3650 a každá z nich má své vlastní identifikační číslo. Výběr je snadný díky přehledným tabulkám, kde najdete všechny potřebné rozměry a vlastnosti na jednom místě.

Praktické sady

Nákup jednotlivých koncových měrek by byl velmi složitý a částečně nepraktický. Pro základní vybavení provozu a dílny se tak mohou hodit praktické sady. Běžně nabízené sady koncových měrek mají 31, 87 nebo 103 dílů. Problémem však není objednání ani specifických koncových měrek až do rozměru 1000 mm pro atypické použití. Koncová měrka může být kratší i delší, kdy opět záleží na plánovaném využití.

Jednoduché a cenově příznivé objednání přes internet

Objednání a samotný nákup koncových měrek představuje poměrně jednoduchý úkol, když narazíte na specializovaný internetové obchod. V pestré nabídce různých variant si jistě vyberete ten správný kus, nebo rovnou celou praktickou sadu. Vzhledem k tomu, že většina sortimentu je skladem, bývá i samotné dodání velmi rychlé. Pořízení nových koncových měrek podle aktuálních norem tak představuje jednoduchý a časově nenáročný úkol, se kterým si jistě hravě poradíte.

Publikováno: 18. 05. 2021

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková