Kuchyňské trendy pro léto 2019

Stejně jako se mění móda, mění se také trendy ve světě bydlení. Pokud jste se rozhodnutí během léta rekonstruovat nebo modernizovat kuchyni, podívejte se na kuchyňské trendy letošního léta. Že se vám nechce brodit časopisy o bydlení? Nevadí! Vybrali jsme vám několik kuchyňských trendů letošního léta, které rozhodně zakomponovat do své kuchyně. Co zakomponujete do své nové kuchyně vy jako první?

Bílé spotřebiče nechte být, vedou nerezové a měděné

V současné době se už do kuchyní nedávají bílé spotřebiče. Dříve to bylo zvykem, že lednice byla bílá stejně jako mrazák, mikrovlnná trouba a podobné spotřebiče. Dnes se však dává přednost stylovějším spotřebičům, jako jsou nerezové trouby, mikrovlnky a také lednice a trouby. Pokud však nejste milovníkem nerezu, pokud nechcete, aby na spotřebičích šel vidět každý otisk prstů, doporučujeme investovat spíše do měděných spotřebičů. Právě měď je totiž velice vkusnou součástí každé letně zařízené kuchyně. Měděné mohou být nejen dřezové baterie, ale také samotné dřezy. Když už jsme u kuchyňských dřezů a dřezových baterií, doporučujeme volit hluboký dřez a vysokou dřezovou baterii. To vám zajistí rychlé, snadné a praktické umývání nádobí. Navíc se vám do takových dřezů vejde více věcí, nebude se vám nádobí tak hromadit na kuchyňské lince, pokud nejste majitelem ekonomické a úsporné myčky na nádobí.

Když úchytky, tak jen někde

Zatímco v minulosti byly nábytkové úchytky nedílnou součástí kuchyňských skříněk, nyní jsou nevítanými hosty v každé moderní kuchyni. Doporučujeme vám úchytky vynechat. Pokud to není nutné, nábytkové úchytky na skřínky nemontujte. Pokud se však bez úchytek nemůžete obejít, ponechejte je třeba jenom na vrchních skříňkách. Případně volte podlouhlé úchytky, drobné knoflíčky nejsou stylové už pár dlouhých let.

Publikováno: 28. 06. 2019 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Interiér

Autor: Barbora Kocourková